Güncel

TSK: Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet EYP tespit edilerek imha edildiği açıkladı

TSK: Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet EYP tespit edilerek imha edildiği açıkladı. TSK ve ÖSO tarafından kontrol altına alınan Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet el yapımı patlayıcının tespit edilerek imha edildiği belirtildi.TSK: Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet EYP tespit edilerek imha  edildiği  açıkladı.  TSK ve ÖSO tarafından kontrol altına alınan Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet el yapımı patlayıcının tespit edilerek imha edildiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, TSK ve ÖSO tarafından kontrol altına alınan Afrin’de 86 adet mayın ve 647 adet el yapımı patlayıcının tespit edilerek imha edildi.

Genelkurmaydan yapılan açıklamada, Afrin harekatının başlangıcından itibaren öldürülen PKK’li sayısını 3 bin 820 olduğu belirtildi.

Açıklamada, girilen çatışmalarda bugüne kadar 52 askerin hayatını kaybettiği, 229 askerin ise  yaralandığı kaydedildi.

Gerçekleşen Operasyonlarda 18 Mart 2018 İtibariyle

 

Açıklamanın devamında, “TSK ve ÖSO tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle kontrol altına alınan Afrin’de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekât kapsamında bugüne kadar 95’i Afrin merkezde olmak üzere, harekât alanının tamamında toplam 86 adet mayın ve 647 adet EYP tespit edilerek imha edilmiştir.” denildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı