Güncel

TRUMP Merkel’le Neden Tokalaşmadığını Söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Oval Ofis’te yaşanan ‘tokalaşma krizini’ anlattı. Trump “Gazetecinin ‘el sıkışın’ sözlerini duymadım.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da görüşmede Almanya Başbakanı Angela Merkel’ tokalaşmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri oldu.

BEN ELİNİ SIK LAFINI DUYMADIM

Trump, “Şansölye Merkel ile harika bir görüşme yaptım. 5 defa tokalaştım ve sonra yan yana oturduğumuzda sanırım bir gazeteci ‘Onun elini sık’ dedi. Ben bunu duymadım.

İTTİFAKLARA İNANIYORUM

Trump’ın Twitter hesabından atmış olduğu ‘sert’ mesajla gündeme geldi. Trump “İnsanlar sizin sözlerinizi gördüğünde korkuyor. Onlar bu başkanın öncekilerin aksine ittifaklara değer vermediğini düşünüyor” yorumuna “İttifaklar bizim için her zaman hayırlı olmadı. Ama ben ittifaklara inanıyorum. İlişki kurmaya ve ortaklıklara inanıyorum. Fakat ittifaklar bizim için her zaman hayırlı olmadı” yanıtını verdi.

TWEETLER OLMASA BURADA OLAMAZDIM

Tweetler olmasaydı ben burada olamazdım. Facebook, Instagram ve Twitter’da 100 milyondan çok takipçim var. ‘Sahte medya’ya gitmek zorunda değilim” diyen Trump, “Attığınız tweetlerin herhangi birinden pişman mısınız?” sorusuna da “Hiçbir şeyden pişman değilim. Çünkü yapabileceğiniz bir şey yok bu konuda. Yüzlerce tweet atarsanız arada bir başarısızlıklar da yaşanır. Bu o kadar kötü değil. Son tweetimde, telekulaktan ve izlenmekten bahsettiğim tweetde, tahmin edin ne oluyor? Doğru olduğu ortaya çıkıyor. Brexit’i de tahmin etmiştim.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu