Güncel

Trump’ın Yasaklılar Listesinde Türkiye’de Var

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ırkçı başkan Donald Trump’ın seçilmesinden sonra ülkeye giriş çıkışlar konusunda bir takım yasaklar koymuştu söz konusu listede Türkiye’de var

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ırkçı başkan Donald Trump’ın seçilmesinden sonra ülkeye giriş çıkışlar konusunda bir takım yasaklar koymuştu söz konusu listede Türkiye’de var!…

ABD Başkanı Donald Trump, iki kez yargıdan dönen seyahat yasağının ardından bu kez uçuşlarda elektronik cihaz yasağını hayata geçiriyor.

Yasak, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 8 ülkeden 10 uluslararası havalimanını kapsıyor. 

Bugün başlaması beklenen yasağın uygulanacağı havalimanlarının listesi şöyle: Kahire-Mısır, Amman-Ürdün, Kuveyt City-Kuveyt, Kazablanka-Fas, Doha-Katar, Riyad ve Cidde-Suudi arabistan, Abu Dabi ve Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri ile İstanbul-Türkiye.

Havalimanlarından uçaklara binecek yolcular, yanlarına DVD oynatıcı, tablet, dizüstü bilgisayar, fotoğraf makineleri ve elektronik oyun cihazlarını alamayacakları yönünde duyuru yapıldı.

THY’den açıklama geldi

Konuyla ilgili THY’den yapılan açıklamada, “ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alınmıştır. Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir” denildi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu