Güncel

TRT Genel Müdürü İstifa mı Etti?

​TRT Genel Müdürü Şenol Göka, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ dedi ve görevinden istifa etti. Göka’nın istifası kabul olduğu söylenildi.

Göka’nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet etmiş olacak. TRT’de istifa depremi yaşandı. TRT Genel Müdürü Şenol Göka görevinden istifa ederken Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı anlaşıldı.

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

İstifası kabul edilen Şenol Göka’nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet edecek.

TRT GENEL MÜDÜRÜ ŞENOL GÖKA KİMDİR?

05.03.1962 tarihinde Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Denizler Köyünde doğan Göka, ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden 1985 senesinde mezun oldu. Aynı sene TRT’nin açtığı Yardımcı Prodüktörlük sınavını kazanarak TRT’ye giren Şenol GÖKA Yardımcı Prodüktörlük kursundan sonra 20.05.1986 tarihinde TRT Antalya Radyosu’na atandı. 

Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan GÖKA, TRT’de sırasıyla Prodüktör, Ankara Radyosu Müdürlüğü, Radyo Dairesi Başkanlığı ve Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012­2014 seneler arasında geçici olarak Başbakanlık Müşavirliği yaptı.

25.06.2014 tarihinde TRT Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan GÖKA’nın birçok makale ve tebliğinin yanı sıra, İnsan ve Mekan, Söz Uçar Yazı Kalır, Herhalde İnsan, Siyaset Medya ve Zihnime Yansımalar, Radyo Olmalı, Bir Varmış Bir Nurmuş başlıklı yayınlanmış 6 kitabı var. Evli ve 3 çocuk babası olan Şenol GÖKA İngilizce biliyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu