Güncel

Trafik Cezaları için Urfa’da Emsal Karar! İptal Ettiriliyor

Türkiye genelinde son zamanlarda trafik cezalarının hem sayısı arttı hem de gelen rakamlar oldukça yükseldi. Yaşanan bu durum üzerine Şanlıurfa’da bir vatandaş kendisine gelen park ve ışık cezaları için avukatı Mehmet Uğur Korkmaz aracılığıyla mahkemeye başvurdu.

 Mahkemeye yapılan başvuruda, gelen cezalarda fotoğraf olmadığı belirtilerek, cezaların iptali talep edildi. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, vatandaşı haklı buldu ve cezaları iptal ettirerek, alınan rakamın geri ödenmesine karar verdi.

 

AVUKAT KORKMAZ: CEZANIN İPTALİNİ TALEP ETTİK

Yaptıkları başvuru ile ilgili Gazete İpekyol’a açıklamalarda bulunan Urfalı Avukat Mehmet Uğur Korkmaz, itiraz dilekçesi yazdıklarını ve cezanın iptalini talep ettiklerini belirterek, “Son dönemlerde artan trafik cezalarından vatandaşlarımızın rahatsız olduğunu hepimiz yakinen takip ediyoruz. Yaklaşık bundan 2 ay önce bir müvekkilimiz kendisine kesilen cezanın usulsüz olduğundan ötürü bize başvuru yaptı. ‘Avukat bey bana böyle bir ceza geldi ama ben bu cezayı yediğimi düşünmüyorum’ dedi. 

Bende kendisinden gelen trafik tutanak tebligatını istedim. Kendisi her iki belgeyi de bana verdi. Daha sonra biz bu belgeleri incelediğimizde, belgelerin içerisinde resimlerin mevcut olmadığını fark ettik. Biz de Şanlıurfa Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine itiraz dilekçemizi yazdık. Dilekçemiz de kesilen trafik cezasının hukuka ve kanuna aykırı olduğunu, gelen cezanın tebligatında herhangi bir resim mevcut olmadığını belirttik. Bundan ötürü cezanın iptali yönünde talep ettik” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı