Ekonomi

TL’ye Bir Destekte Suriyeli İş Adamlarından Geldi

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın TL’ye destek çağrısına bir destekte Suriyeli iş adamları ve gazetecilerden geldi. Yaklaşık 1 Milyon döviz bozduruldu.

Gaziantep’te Suriyeli Girişimci İş Adamları Derneği (SİAD) ve gazeteciler, banka hesaplarındaki toplam bir milyon doları TL’ye çevirdi. Kampanyayı desteklemeye devam edeceklerini belirten iş adamları ve gazeteciler, düzenlenen basın toplantısı ile yaklaşık bir milyon doları, TL’ye çevirdiklerini açıkladılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı döviz bozdurma çağrısına destek artarken, çağrıya bir destekte Suriyeli iş adamı ve gazetecilerden geldi.

Basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamamasının ardından ekonomik alanda yeni bir operasyon başlattığını söyledi.

Türkiye’nin önceki oyunlarda olduğu gibi ekonomi alanındaki oyunu da bozacağını dile getiren Şahin, “15 Temmuz’da ipi bir yerlerin ellerinde olan kuklalar hayal kırıklığına uğradı. Cumhurbaşkanımızın kuvvetli liderliğinde ve bu milletin ferasetinde nasıl oyunların ve hesapların bozulduğuna şahit olduk. Darbenin peşinde olanlar da büyük bir hayal kırıklığına uğradı.”dedi.

Suriyelilerin döviz bozdurma kampanyasına destek verdiklerini belirten Şahin, “Suriyeli kardeşlerimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine tüm yürekleriyle yanımızda olduklarını gösterdi. Yaklaşık eski parayla 3 trilyon tutarında doları bozdurarak, Türk parasına çevirmiş olmaları da bizi memnun etti. Paranın miktarından daha önemlisi duruşu, niyeti ve kardeşliği bize gösteriyor. Bunu düşünen ve kampanyaya katkı veren herkesten Allah razı olsun.”ifadelerini kullandı.

Suriyeli İşadamları Derneği (SİAD) Başkanı Khaled Babli ise 3 günde yaklaşık bir milyon doları TL’ye çevirdiklerini belirtti.

Kampanyayı desteklemeye devam edeceklerini aktaran Babli, Türkiye’nin bugüne kadar Suriye’ye verdiği destek nedeniyle, Türkiye halkının yanında durabilmek amacıyla bu kampanyaya destek vermek istediklerini ve 3 gün içerisinde yaklaşık bir milyon doları TL’ye çevirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan kampanyaya katıldıklarını kaydetti.

Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve Türkiye-Suriye Gazeteciler Çalışma Grubu Başkanı Arif Kurt da Suriyeli gazetecilerin de az da olsa döviz olan birikimini bozdurarak, kampanyaya destek verdiğini aktardı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, Çalışma Grubu Başkanı Arif Kurt, SİAD Başkanı Babli, Türkçe ve Arapça olarak hazırlanan kampanya broşürü ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu