Ekonomi

THY Kurumuna, Çalışanlardan Maaş Jesti

​Yaşamış olduğu ekonomik sıkıntı sebebiyle kokpit ve kabin personelinin 2017 zamlarını donduran Türk Hava Yollarına iyi haber geldi THY Teknik çalışanları da zam talebinden vazgeçerek şirketi bir nebze rahatlatma yoluna gitti

​Yaşamış olduğu ekonomik sıkıntı sebebiyle kokpit ve kabin personelinin 2017 zamlarını donduran Türk Hava Yollarına iyi haber geldi THY Teknik çalışanları da  zam talebinden vazgeçerek şirketi bir nebze rahatlatma yoluna gitti
Çelik İş Sendikasının THY yönetimi ile yaptığı protokolle maaş zamlarını dondururken, az maaş alan personel bu uygulamadan ayrı tutulmuş olacak maaş zamlarını tam almış olacaklar.

DÜŞÜK MAAŞ ALANLAR KARARIN DIŞINDA

Türk Hava Yolları ile 2017 maaş zamlarını dondurma protokolü imzalayan Çelik İş Sendikası düşük maaş alan üyelerini bu protokolden ayrı tuttu. 

Türk Hava Yolları ile Çelik İş Sendikası arasında imzalanan protokole göre destek personeli, teknik destek personeli, uçak bakım, boya personeli, mefruşatçı personel 5. dönem toplu iş sözleşmesinde ön görülen yüzde 5,23 zammı alacak. 

İmzalanan protokolle THY Teknik yönetimi, protokolün geçerlilik süresi boyunca 4857 sayılı iş kanununun 29. maddesi kapsamında toplu işçi çıkarılamayacak.

THY SIKINTI YAŞARSA ÜYELERİMİZ DE YAŞAR

THY Teknik’de zamların dondurulma kararını alan Çelik İş Sendikası İstanbul Havacılık Başkanı Yavuz Güver,”Üyelerimize anket yaparak çalışma huzurunu bozmak istemedik. Onları ‘Evet’ci veya ‘Hayır’cı olarak ikiye bölerek, çalışma huzurunu bozmak ve çalışanları zor durumda bırakmak istemedik. 

Eğer sendika isek, sorumluluk makamı isek, bu kararı bizim almamız gerekirdi. Bu kararı da biz aldık. 

Bu şirket bizim şirketimiz. THY sıkıntı yaşarsa bizim üyelerimiz de sıkıntı yaşayacak. Bu sebeple bu kararı aldık. 

THY çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar verecektir. Bizde sendika olarak çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar takip edeceğiz.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı