Güncel

THY’den ABD Ve İngiltere Yasağına Karşı Yeni Prosedür

THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında gelen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini söyledi.

THY’den ABD ve İngiltere uçuşlarında uygulanan yasağa ait olarak bir bilgilendirme yazısı yayımlandı. Buna göre yolcular eşyalarını bagaja vermek yerine uçak kapısında görevlilere teslim etmiş olabilecekler.

Yolcuların uçak içinde sunulan Wi-Fi kullanım olanağıyla internet hizmetinden faydalanabileceklerini söyleyen yazıda, “İlgili elektronik eşyalar, boarding kapısında teslim olabileceği için, yolcularımız uçak kapısına kadar cihazlarını kullanabilecekler.

Yazıda ise şu ifadelere yer verildi:

Transfer yolcularımızın söz konusu cihazlarını İstanbul varışlarında boarding kapısında teslim etmeleri yeterli olacak.Yolcularımızın elektronik eşyalarını check-in sırasında bagaja vermeyi tercih etmemesi durumunda, elektronik cihazlar İstanbul’da boarding işlem esnasında etiket karşılığı teslim alınarak itinalı bir şekilde özel bagajlarla taşınacak. Görevli personellerimiz varış sonrasında belirlenen dağıtım yerinde yolcu bagaj etiketi – cihaz eşleşmesi yaparak elektronik cihazları sahiplerine teslim edecek.

UÇAK ALTI BAGAJINA VERİLECEK

Açıklamada, tüm dizüstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi, e-kitap okuyucular ve oyun konsolların uçak altı bagajına verilmesi gerektiği söylenirken, “Birleşik Krallık’a yapılan uçuşlarda kabin içinde fotoğraf makinesi taşınmasına ait bir kısıt bulunmamakta. Bu uygulama Türkiye çıkışlı uçuşlarda geçerli olup, ABD ve Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye yapılacak seferlerde geçerli değildir.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu