Güncel

Telefonu Çalındı Hırsızdan Fotoğraflarını Geri İstedi

Eskişehir’de kafede duran telefonu çalınan Mehmet Aytek Tekin, şüpheliye olaydan evvel çay ısmarladı ve sohbet yaptı.

Telefonunda kanserden ölen arkadaşına ait fotoğrafların olduğunu söyleyen Tekin, 3 senelik sıra arkadaşının fotoğraflarının başka bir yerde olmadığı ve bütün anıların çalınan telefon ile birlikte gittiğini söyleyerek, polis ekipleri tarafından aranan şahsa “fotoğrafları getirse benim için yeter.

TELEFONDAN ÇOK FOTOĞRAFLARA ÜZÜLDÜ

Eskişehir Adalar mevkiinde olan hırsızlık olayı, güvenlik kameralarına yansıdı. Bir kafede mesul müdür olarak çalışan Mehmet Aytek Tekin, parası olmadığını söylen bir şahsa çay ısmarladı ve muhabbet etti. Sonrasında kasadaki işlemler için telefonunu masaya bırakıp gittiği esnada, şahıs telefonu çalarak uzaklaştı. Hırsızlık olayından sonra Aytek Tekin, telefonunun çalınmasından çok, kanser hastalığı sebebiyle kaybettiği sıra arkadaşının fotoğraflarının gitmesine üzüldüğünü belirtti. 

Tekin, 3 senelik sıra arkadaşının fotoğraflarının başka bir yerde olmadığı ve bütün anıların çalınan telefon ile birlikte gittiğini söyleyerek, polis ekipleri tarafından aranan şahsa “fotoğrafları getirse benim için yeter.

İKİ ÇAYA PARASI YETMEDİ BİZ ISMARLADIK

Olaydan sonra polis ekiplerine haber veren Tekin, şahsın çaylara parasının yetmediğini ve ona çay ısmarladıklarını söyleyerek, “Önce telefonumu çalan şahıs, yaklaşık olaydan 1 saat evvel işletmemize geldi. bir tane çay içti. Çayı ödediği sırada benimle biraz muhabbet etti ve gitti.

Sonrasında tekrar geldi ve bu sefer iki çay içti. Yalnız parası yetmedi. Ben de önemli olmadığını ve bizden olabileceğini söyledim ve teşekkür etti. Şarjının bittiğini ve benim şahsi telefonumdan arkadaşını aramak istediğini söyledi. Kabul ettim ve arkadaşını aradı. Arkadaşını benim kasanın yanındaki masa da beklemek istediğini söyledi. Daha sonrasında ise tek başına oturdu ve görünüm olarak da gariban, temiz masum bir insana benziyordu.

TELEFONU MASADA BIRAKMIŞTIM

Telefonunu masada bıraktığını söyleyen Tekin, “Çay ikram ettim ve yanına oturdum. Biraz muhabbet ettik güncel konuklardan konuştuk. Beraber oturduktan sonra hesap işlemlerini yapmak için kasaya geçtiğim esnada kendisi masada tek başına kaldı. Benim telefonum da masada oturduğum yerde bırakmıştım.

Biraz daha oturdu orada. Bizde kamera görüntülerinden izliyoruz, telefonu alıp, ceketinin cebine koyup bulunduğum kasaya doğru geliyor. Bana ne kadar daha işim olduğunu soruyor. Bende 15-20 dakika daha olduğunu söylüyorum. O da tamam diyerek ön taraftaki sarj makinesine telefonumu takacağım diyerek gidiyor ve takmadan direk çıkıp gidiyor. Olay bundan ibaret.

TELEFONDAKİ FOTOĞRAFLAR ONDAN KALAN TEK HATIRAYDI

Telefonun maddi değerinden çok manevi değerinin olduğunu söyleyen Aytek Tekin, telefondaki fotoğrafların arkadaşından kalan tek hatıra olduğunu söyledi. Telefonun manevi değerinin paha biçilemez olduğunu açıklamalarına ekleyen Tekin, “Telefonun içerisinde üç sene boyunca aynı sırada oturduğum sıra arkadaşım, kanser hastalığından vefat eden rahmetli arkadaşım İbrahim Coşkun’un fotoğrafları vardı.

Üç sene boyunca çekildiğim fotoğraflar vardı. Lise boyunca çekildiğimiz anılarımız vardı. Ondan kalan tek hatıraydı. Hastalık süresince çektiğimiz tüm fotoğraflar, ondan kalan tüm hatıralar o telefonun içerisindeydi. Farklı bir yere de aktarmadım. O yüzden manevi olarak benim için telefonun değeri paha biçilmez. O yüzden bizi çok üzdü bu durum.

BARİ FOTOĞRAFLARI GETİRSİN

Hırsız, fotoğrafları getirirse mutlu olacağını söyleyen Tekin sözlerini şöyle bitirdi:

Telefon gitsin ama fotoğrafları bari bir yere aktarıp getirirse çok seviniriz. Telefonu da zor aldık. günümüz şartlarında bir telefon almak kolay değil. Aldığımda da telefonun fiyatı 2 bin lira civarındaydı. Kolay almadım bu telefonu. Kendim çalışarak aldım. Lakin içerisindeki fotoğraflar, üzerindeki kap benim için çok daha değerliydi. Eğer görüyorsa burada içerisindeki fotoğraflar ve kap çok daha değerliydi. Fotoğrafları bir yere aktarsın ve getirsin.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu