Teknoloji

Teknoloji Dünyasında Dev Ses Getirecek İşte O Buluş

Apple’den bir müthiş buluş daha, şirket parmak izlerini interaktif bir ekranda okunabilmesine sağlayan bir teknoloji yaptı. Apple’ın yeni patentleri ortaya çıktı. Şirket eğer bunlardan birini kullanmaya karar verirse, yeni iPhone’da parmak izlerin taranması için özel bir sensör ve home tuşuna artık gerek kalmayacak.

PARMAK İZLERİ DOĞRUDAN OKUNABİLECEK

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan yeni bir patent, üzerinde kızılötesi olan interaktif bir ekranı gösteriyor. 

Patent sayesinde Apple cihazları parmak izlerini doğrudan ekran üzerinden okuyabilecek. Apple iPhone modellerinde 2013’ten bu zamana kullandığı ana ekran tuşuna entegre parmak izi tarayıcısından vazgeçebilecek. 

Bu patent için ilk başvuru, 2014’te mikro LED ekran şirketi LuxVue tarafından yapılmıştı. Apple’ın bu şirketi satın almasından sonra patent Apple’a geçti. 

Patent dosyasına göre, yeni ekran tasarımı mevcut mobil cihazları önemli bir kısmında olan iki katmanlı ekran tasarımından ayrılıyor. Şirket, yeni ve daha gelişmiş bir sisteme geçiş yapmak adına Touch ID’den tamamen vazgeçebilecek. 

Ayrıca şirketin bu ekran ile tasarım anlamın da önemli bir esneklik kazanacağı söyleniyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu