Güncel

Tehlike Çanları Van’da Çalıyor

Van Depreminden Sonra Büyük Hasar Alan Bir Bina Bölge Halkının Can Güvenliğini Tehdit Ediyor. Halk Başımıza Yıkılmadan Kontrollü Bir Şekilde Yıkılmasını İstiyor.

Van’da 2011 yılında meydana gelen iki büyük depremde hasar gören ve çürümeye terk edilen bazı binalar, depremin izlerinin hâlâ silinmediğini ortaya koyuyor.

Kentte 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen iki büyük depremin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen, depremde büyük hasar gören binaların yıktırılmaması tehlike saçıyor.

Van’ın en gözde yerlerinden biri olan İrfan Baştuğ Caddesi, Valilik binası arkasında bulunan ve depremde hasar gören metruk bina, üzerine afiş asılarak vatandaşlar uyarılıyor.

Deprem öncesi iş merkezi olarak kullanılan binanın üzerine, “Dikkat bu bina hasarlıdır. Girilmesi, yaklaşılması tehlikeli ve yasaktır duyurulur” yazılı bir afiş asılırken binan çevresinde herhangi bir güvenlik önleminin alınmaması dikkat çekti.

Konu ile ilgili tepkilerini dile getiren çevre esnafı, binanın bir an önce yıktırılmasını veya önünden geçen insanların binaya yaklaşmaması için yeterli önlemlerin alınması talebinde bulundu. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu