Güncel

Tatil Demediler Öğrenciler İçin Bakın Ne Yaptılar

​Muş Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü öğretmenler tarafından, hizmetliler ile beraber okulların açılıştan önce çatı ve okul önünde 1 metre olan kar temizlenmiş oldu.

Muş Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü öğretmenler ve hizmetlileri yarın başlamış olacak ikinci yarı dönem okulu hazır yapmak için kolları sıvadı. 

Kar yağışı bu sene çok olması sebebiyle ilk evvel çatı ve okul bahçesinde biriken ve 1 metre olan karı temizleyen öğretmenler, okulun su deposu, sınıf, atölye, yemekhane ve tuvaletler de hazır hale gelmiş oldu.

BU SENE İLK BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜMÜZÜ DE ALMIŞ OLACAĞIZ

Amaçları engelli öğrencilere daha hijyenik bir ortam sağlamak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Mahmut Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

Okulumuz orta, ağır düzey engelli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okul. Biliyorsunuz bu öğrencilerimizin hijyen durumu büyük önem taşıyor. Engelli olmaları dolayısıyla içtikleri sudan, yedikleri yemekten daha çok rahatsız olabiliyorlar. Bizde senede iki defa su depomuzu boşaltıyoruz, temizliğini yapıyoruz bundan sonraki zamanda Halk Sağlığı birimine başvuruyoruz. Depomuz dolduktan sonra onlar klorlama işlemini yapmış olacaklar. Bu sene beyaz bayrak ödülümüzü de almış olacağız.

ÇATIMIZDA ŞU AN 1 METRE KAR VAR

Okulun derslik, atölye, yemekhane ve tuvaletinde tüm bakım ve hijyenik çalışmalarıyla eğitime hazır olduğunu söyleyen Zihinsel Engelliler Öğretmeni Bahadır Bozkurt ise, “İkinci dönem için hazırlıklarımızı devam ediyor. Su depomuzu temizledik, öğrencilerimiz daha temiz su içebilsinler diye.

Aynı zamanda kar temizliği yapıyoruz. Çatımızda şu anda 1 metre kar var. Çardaklarımızda da çok kar var, onu da temizlemiş olacağız. Burada idareci ve öğretmenlerin yanı sıra izinde olan hizmetlilerimiz bile var. Onlar da okulumuzun temizliği için tatil yapmadılar ve çalışıyorlar.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu