Güncel

Tam 7 Öğrencinin Olduğu Asansör Feci Şekilde Aşağıya Düştü

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde asansörün içinde tam 7 öğrenci vardı, halatın birden boşalma neticesinde 9. kattan zemine çakıldı.

Bir öğrenci ise hafif şekilde yaralandı.

Apartman sakinleri asansörden çıkarılan öğrencilerden biri de şok yaşadı.

KAPILAR AÇILMAYINCA PANİK YAPTILAR

Olay, saat 21.30 da İzmit 28 Haziran Mahallesi Eski İstanbul Yolu Caddesi üzerinde olan bir site içerisindeki apartmanda meydana geldi. 

Akşam evlerine dönen 7 öğrenci, 9. katta olan dairelerine çıkmak için asansöre bindi. 9. kata çıkan asansör uzun zaman katta kalmasına rağmen kapıları açılmayınca içerisindeki öğrenciler panik yaptılar.

APARTMAN SAKİNLERİNİN YARDIMIYLA ÇIKARILDILAR

Bir zaman sonra ise asansör, halatı boşalma neticesinde içinde 7 öğrenciyle birlikte zemin kata çakıldı. Asansörün çıkardığı büyük gürültüyü ve öğrencilerin çığlıklarını duyan apartman sakinleri 112 Acil Servis’i arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri gönderildi. 

Kısa zamanda olay yerine gelen sağlık ekipleri, apartman sakinlerinin yardımıyla asansörden çıkarılan öğrencilere olay yerinde müdahale yaptı.

BİR ÖĞRENCİ HAFİF YARALANDI

7 öğrenciden 6’sı burnu bile kanamadan asansörden çıkarıldı, panikatak krizi geçiren U.E. isimli öğrenci ise 112 ekipleri tarafından sakinleştirildi. 

Bir zaman merdivende müdahale yapılan U.E. isimli öğrenci, ambulansta yapılan müdahaleden sonra evine tekrar geri döndü. 

Olay yerine gönderilen itfaiye ekipleri de asansörde güvenlik tedbirleri alarak olay yerinden gitti.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu