Güncel

Tam 50 Bin Polis Huzur Operasyonu Yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğün tarafından verilen talimatla akşam saatinde Türkiye’de 81 ili kapsayan büyük bir huzur operasyonu yapıldı.

Operasyona 50 binden çok polis, 12 helikopter ve 19 deniz aracı katıldı.

Türkiye genelinde akşam saatinde son zamanların en kapsamlı huzur operasyonu başlatıldı. 

81 ilde 50 bin 696 polisin katılımıyla yapılan operasyonda yol kontrolleri yapan polis şüpheli şahıs ve araçları incelemeye aldı.

Operasyona 12 helikopter ve 19 deniz aracı da detek veriyor.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Ülkemizde huzur ve güvenliğin teminatı Emniyet Teşkilatı 28 Ocak akşamı 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak uygulama yapılıyor. Zorlu hava şartlarında, aranan şahıs ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması ve huzur ve güven ortamının devamın sağlanması için yapılan uygulamalar sırasında özgürlük-güvenlik dengesine özen gösteriliyor.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve ilgili Daire Başkanlarının Koordinasyon Merkezinden canlı bağlantılarla takip yaptığı uygulamaya Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubelerinden toplam 9031\tEkip, 12 helikopter, 19 deniz aracının, 201 detektör polis köpeği, 50.696 personel katılıyor.

Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit yapılan 4967 hassas noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılıyor. Yapılan uygulama sonuçlarına ait veriler Genel Müdürlüğümüz tarafından bilahare bildirilecek.

İSTANBUL’DA 5 BİN POLİS KATILIYOR

Operasyona İstanbul genelinde 5 bin polis katılıyor. ‘Yeditepe Huzur’ ismi verilen operasyon 39 ilçede polis helikopterlerin desteğiyle yapılıyor.

Uygulamada, şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit yapılan 159 noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri ve plaka sorgulaması yapıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ BİZZAT DENETLEDİ

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ise uygulama noktalarını bizzat gezerek çalışma yapan polisleri denetledi. Uygulamaya ilçe emniyet müdürleri ve il emniyet müdür yardımcıları da bizzat uygulama noktalarını denetleyerek aksaklıklara ise anında müdahale yaptı. Trafik kontrollerin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan takip etti.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu