Güncel

Suudi Savaş Gemisini Denizin Ortasında Bakın ne Yaptılar…

​Yemen’de hükümet karşıtı Husiler, Sana yönetimini desteklemiş olan Suudi Arabistan’ savaş gemisine intihar saldırısı yapıldı. Saldırıda iki Suudi askeri öldü, üç asker de yaralandı.

Yemen’de İran destekli Husiler ile uluslararası kamuoyunca bilinen ve hükümeti destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon arasındaki savaş giderek şiddetleniyor. 

Koalisyon güçleri komutanlığının açıklamasında, Kızıldeniz’de devriye görevi yapan Suudi Arabistan Deniz Kuvvetlerine ait bir fırkateyne Hudeyde Limanı’nın batısında intihar saldırıı yaptığı söylenildi.

3 TEKNE İLE SALDIRI YAPTILAR

İntihar saldırısını, İran destekli Husiler tarafından üç tekne ile yapıldığı, fırkateyne çarpan teknelerden birinin geminin arka tarafında yangına sebep olduğu, müdahale yapılarak yangının büyümeden söndürüldü.

HUSİLER SALDIRININ ROKETLE YAPTIĞINI İDDİA ETTİ

İntihar saldırısı sonrası denizde operasyon yapıldığı söylenen çıklamada, Husilerin, Hudeyde Limanı’nı terör eylemleri için operasyon merkezi olarak kullanmaya devam ettikleri, Yemen vatandaşlarına insani yardım ve ilaç gibi malzemelerin ulaştırılması için kullanılan limanın terör merkezi olarak işletilmesinin tehlikeyi tırmandığı söylenildi.

Husiler ise fırkateyne yönelik saldırının, roketle yaptığını iddia etti.

KOALİSYON ÜSSÜNE BALİSTİK FÜZEYLE SALDIRI

Öte taraf Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Zukar Adası’ndaki askeri üssüne de balistik füzeyle saldırı yapıldı.

Kızıldeniz’de adaya yapılan saldırıyı, Husilerin resmi yayın organı duyurdu. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı ise kesin olarak bilinmiyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı