Güncel

Suudi Prensten İhvan Fişlemesi Geldi

Suudi Prensten İhvan Fişlemesi Geldi: Veliaht Prens olarak tayin edilmesinden sonra İslami değer ve camialara savaş ilan eden Suudi Veliaht Prensinin son uygulaması “Bu kadar da olmaz” dedirtti. Suudi Arabistan’da yayımlanan kitaplardan Müslüman Kardeşler Cemaatinin (İhvan) etkisinin silineceği ve İhvan’a sempati duyanların eğitim sisteminden uzaklaştırılacağı bildirildi.

Veliaht Prens olarak tayin edilmesinden sonra İslami değer ve camialara savaş ilan eden Suudi Veliaht Prensinin son uygulaması “Bu kadar da olmaz” dedirtti.
 

“Ilımlı İslam’a geçiyoruz” açıklamasıyla bütün tepkileri üzerine çeken ve Veliaht Prens olarak tayin edilmesinin ardından İslami değer ve camialara adeta savaş ilan eden bin Faysal’ın talebiyle, Suudi Arabistan’da yayımlanan kitaplardan Müslüman Kardeşler Cemaatinin (İhvan) etkisinin silineceği ve İhvan’a sempati duyanların eğitim sisteminden uzaklaştırılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Eğitim Bakanı Doktor Ahmed bin Muhammed el İssa, müfredatın yeniden gözden geçirildiğini belirterek, “Kitaplarda İhvan etkisi olmadığından emin olmak istedik. İhvan’a sempatiyle bakan kitaplar yasaklanacak ve sempati duyanlar görevlerinden alınacaktır.” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu