Gap

Sürücüler Dikkat! Aracınızın Kışlık Bakımlarını İhmal Etmeyin

Şanlıurfa’da oto tamircileri kışlık bakım konusunda sürücüleri uyardı! Araçların kışlık bakımları yapılmadığı için birkaç günlük kar yağışı nedeniyle büyük zarar gördü.

Şanlıurfa’da oto tamircileri kışlık bakım konusunda sürücüleri uyardı! Araçların kışlık bakımları yapılmadığı için birkaç günlük kar yağışı nedeniyle büyük zarar gördü.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde günlerdir etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçları arızalanan sürücüler, tamircilerin yolunu tuttular.

Sanayi Sitesi’ne giden sürücüler araçlarının tamiratını yaptırırken, oto tamirciler ise bazı konularda uyarılarda bulundular.

25 yıldır oto tamirciliği yapan Ekrem Sonbayram, araçların kışlık bakımları yapılmadığı için birkaç günlük kar yağışı nedeniyle zarar gördüğünü söyledi.

Sonbayram, “Müşterilerimize araçlarda kışlık bakımın şart olduğunu sürekli söylüyoruz. Araç sahipleri araçlarında kışlık bakım yaptırmadıklarından dolayı bu karda, kışta, ellerin donduğu bu soğuklarda mecburen vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Çamurluk ve lastik arasında oluşan buzlanmanın muhakkak temizlenmesi gerekiyor. Yoksa buzlanmadan dolayı sürtüşme meydana gelir. Sürtüşmeden dolayı lastik profilleri, amasörler, amasör kepleri ve tabla burçları zarar görür. Bu da maddi olarak ciddi anlamda araç sahiplerine zarar verir.” dedi.

Oto radyatörcü Mustafa Şeker ise araçlarda antifriz bulunmamasının ciddi zararlara yol açtığına dikkat çekerek, “Arabada antifriz olmadığı zaman bu durum kış günlerinde redaktörün patlamasına neden olur. Bu durumda motor zarar görür, bloku patlatır. Bu da araç sahiplerini ciddi zarara uğratır.” ifadelerini kullandı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu