Gap

Suruç’ta Canlı Bomba Eyleminin Mahkemesi Perşembe Günü Yapılacak

20 Temmuz 2015 günü Suriye’li çocuklara yardım götürme amaçlı Suruç’ta Amara Kültür merkezinin önünde toplanan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin Basın açıklaması Yaptığı Sırada bombalı eylemle 33 kişinin öldürülmesine sebep olan canlı bomba ile ilgili 1’i Tutuklu 2’si firari 3 kişinin mahkemesi perşembe günü Hilvan’da görüleceği belirtildi

20 Temmuz 2015 günü Suriye’li çocuklara yardım götürme amaçlı Suruç’ta Amara Kültür merkezinin önünde toplanan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin Basın açıklaması Yaptığı Sırada bombalı eylemle 33 kişinin öldürülmesine sebep olan canlı bomba ile ilgili 1’i Tutuklu 2’si firari 3 kişinin mahkemesi perşembe günü Hilvan’da görüleceği belirtildi.

Geçen yıl 20 Temmuz’da  Türkiye’nin çeşitli illerinden Suruç’a gelerek, ilçeye komşu olan  Suriye’de, terör örgütü  PKK’nın bu ülkedeki kolu PYD denetimindeki  Kobani kentinin, yeniden inşası için oyun alanları ve çocuklara oyuncak götüren Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin bulunduğu grup, Amara Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yaptığı sırada, canlı bomba Şeyh Abdurrahman  Alagöz üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Canlı bomba saldırısında 33 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan ve 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede tutuklu Yakup Şahin ile  Suriye’de bulunduğu belirtilen Deniz Büyükçelebi ve İlhami Balı hakkında 104’er kez müebbet hapis cezası isteniyor. Sanıkların yargılanmasına 4 Mayıs’ta  Şanlıurfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Ancak,  Şanlıurfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi salonunun yetersizliği nedeniyle, yargılama  Hilvan Adliyesi’nde yapacak. 

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu