Ekonomi

StartersHub ve EY Türkiye iş birliğiyle başlatılan “EY VenturesTalk”un ikincisi düzenlendi

StartersHub ve EY Türkiye iş birliğiyle başlatılan “EY VenturesTalk”un ikincisi düzenlendi StartersHub ve EY Türkiye iş birliğiyle başlatılan “EY VenturesTalk”un ikinci sohbet toplantısında yatırımcılar, kurumsal şirketler ve startup’lardan uzmanlar bir kez daha aynı platformda buluştu. 26 Nisan tarihinde, İstanbul’da gerçekleştirilen buluşmada, “Şirket Değerlemesi ve İş Planı” konusu masaya yatırıldı.

Türkiye’nin önde gelen erken aşama teknoloji girişimi yatırımcılarından StartersHubEY Türkiye iş birliğiyle “EY VenturesTalk” sohbet toplantılarının ikincisini 26 Nisan 2018 Perşembe günü düzenledi. Kurum temsilcilerini ve girişimcileri aynı platformda buluşturmayı hedefleyen etkinlik, StartersHub’ın İstanbul Levent’teki merkezinde, “Şirket Değerlemesi ve İş Planı” konusu çerçevesinde gerçekleştirildi.

Şirketler ve start-up’lar arasındaki sinerji ile yeni nesil iş fırsatları ve büyüme alanları yaratmak üzere gerçekleştirilen sohbet toplantısının açılış konuşmaları StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman ve EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı Demet Özdemir ve tarafından gerçekleştirildi.

Start-up ekosisteminin, Türkiye’nin ekonomik ve teknolojik açıdan gelişmesinde büyük bir yere sahip olduğuna dikkat çeken EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı Demet Özdemir, ülkemizin gelecekte global bir yatırım merkezi haline gelmesinde bu ekosistemin kritik rol oynayacağına değindi.

Özdemir, yeni girişimlerin doğması, gelişmesi ve başarıya ulaşabilmesi için girişimci ruhların ortaya çıkarılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi gerektiğini kaydetti. “EY olarak gerek global gerekse Türkiye’deki girişimcilere yönelik inisiyatiflerimiz arasında start-up’lara da özel olarak eğiliyoruz.” diyen Özdemir, küresel çapta gerçekleştirdikleri EY Accelerating Entrepreneurs Programı ve EY Velocity dijital platformundan bahsederek, EY Global’in geçtiğimiz yıl 10. yılını kutladığı, Türkiye’de ise Mayıs başında üçüncüsü için başvuruların alınacağı Girişimci Kadın Liderler Programı ile kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek olduklarını hatırlattı.

EY VenturesTalk’un girişimcilik ekosisteminde önemli bir boşluğu doldurduğuna işaret eden StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman ise, ikincisi düzenlenen EY VenturesTalk sohbet toplantılarınızın kurumlar ile start-up’lar arasında bir köprü vazifesi gördüğünü belirtti. Kurumların sahip olduğu deneyimi, start-up’ların esnekliği ile birleştirerek, yeni ekonomiye ve iş dünyasına hizmet eden bir sinerji yarattıklarını kaydeden Dorman, bu sinerjiyi besleyecek çalışmaların artarak devam edeceğini açıkladı.

 
 

 

Özel sektör ve start-up iş birliği değerlendirildi

Etkinlik kapsamında düzenlenen Yatırımcı ve Start-up İş Birliği Paneli EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı İnciser Olguner moderatörlüğünde gerçekleşti. Son derece dinamik ve interaktif geçen panelde Revo Capital Genel Müdürü Cenk Bayrakdar ile Türkiye’nin başarılı start-up’larından, akıllı ev termostatı Cosa ürünüyle Nuvia’nın Kurucu Ortağı Cem Gül, yatırımcıların start-up’lara yatırım yaparken iş planlarında nelere dikkat ettiklerinden, şirket değerleme süreçlerinden ve yatırımcıların start-up’lara sunduğu kazanımlardan bahsettiler. İnteraktif sohbetler ve networking alanları ile EY VenturesTalk, iş dünyasının önde gelen isimleri ve başarılı girişimcileri yeni iş fırsatları ve bakış açıları çerçevesinde bir kez daha bir araya getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı