Güncel

Sözleşmeli Öğretmenler Dikkat Tarih Belli Oldu mu?

​MEB, sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve bir türlü atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Başvurular, 30 Mart-5 Nisan tarihler arasında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığın tarafından (MEB), geçen sene içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden “Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama” duyurusu yayımlandı.

367 EK ATAMA YAPILACAK

Buna göre, geçen sene sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunanlardan KPSSP10 ve KPSSP121 puan türlerine göre sözlü sınava katılan ve sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 pozisyona ek atama yapılmış olacak.

TARİH BELLİ OLDU BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bakanlığın belirlediği 39 farklı alanda, yeniden eğitim kurumu tercihi başvurusu alınacak.

Adaylar eğitim kurumu tercihlerine ait başvurularını 30 Mart-5 Nisan’da “http://mebbis.meb.gov.tr” ve “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerinden yapabilecek.

Başvurular, 5 Nisan Çarşamba günü saat 16.00’da sona erecek.

SÖZLÜ SINAVDAN 60 VE ÜZERİ ALANLAR TERCİH YAPABİLECEK

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en çok 20 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Atamalar 7 Nisan’da adayların tercihleri de göz önünde bulundurularak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleşcek.

Adayların puanların eşitliği durumunda KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğindevamı halinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenmiş olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı