Teknoloji

Sosyal Medya Şirketleri, Çevrimiçi Zararlılarla Mücadele Etmeme Konusunda Cezai Yaptırımlarla Karşı Karşıya Kalıyor

Sosyal medya şirketleri, çocukları çevrimiçi zararlardan koruyamadıkları için cezai yaptırımlarla karşı karşıya.

Sosyal medya şirketleri, İngiliz Hükümetinin Whitehall’da yayınladığı Beyaz Kitabın taslaklarına göre, çocukları çevrimiçi zararlardan koruyamadıkları için cezai yaptırımlarla karşı karşıya.

Memurlar, Beyaz Kitapta planlarında “seçenek olarak” yeni bir kurumsal suç teklif ediyor, sosyal medya şirketlerini yasa dışı içeriği almaya ve yasal ancak zararlı materyalleri polise zorlama gücü olan yepyeni bir düzenleyici için planlıyorlar.

Öneriler hakkında bilgi veren bir kaynak, “Cezai yaptırımları arzu edilir ve düzenleyici bir rejimin önemli bir parçası olarak görüyorlar” dedi. “Özellikle İçişleri Bakanlığı tarafında bunun dişlerle ilgili bir düzenleyici olması gerektiğine dair bir tanıma var”

“Bakanları memnun etmek için ihtiyaç duydukları asıl konu bölge dışılıktır, yani bunu Facebook ve YouTube gibi İngiltere dışındaki şirketlere uygulayabilir misiniz? İnanç, yapabileceğinizdir. ”

Mart ayının ortasında yayınlanmasının ardından Yaz danışmasıyla çıkacak olan Beyaz Kitap’ın daha önce umduğu gibi kesin bir plan yapması beklenmiyor. Yepyeni bir düzenleyici kurulup oluşturulmayacağına ya da yayıncı bekçi köpeği Ofcom’un kullanılmasına ilişkin bir kararın açık bırakılması bekleniyor.
 

Cezalandıracağız Demiyoruz Ancak Cezalandırılabilir

Bir Whitehall kaynağı şunları söyledi: “Beyaz Kağıda bir seçenek olarak cezai yaptırımlar uygulanacak. Bunu mutlaka yapacağımızı söylemiyoruz ama bunlar bize açık şeyler. ”

Küresel kampanyaların% 4’üne veya 20 milyon Euro’ya (hangisi daha yüksekse) sahip olsalar da, kampanyacıların talep ettiği para cezaları sistemine bağlı olacaklar.

Yasa, Kültür Sekreteri Jeremy Wright’ın “ciddiye almayı düşündüğünü” söylediği sosyal medya şirketlerinde yasal bir görev görevi için modellenecek gibi görünüyor. Daily Telegraph, teknoloji devlerini yapmaya zorlamak için böyle bir görev için kampanya yürütüyor. çocukları korumak için daha fazlası.

“Önemli noktalardan biri, şirketleri inceleme ve onları denetleyen bir uygulama koduna ve denetleme organına sahip olduğunuz dar bir teşebbüs yerine bilgi ifşa etmeye zorlayan tam teşekküllü bir genişleme düzenleyicisine bakıyor olmaları” kaynak söyledi.

“Bir dizi zarar ve buna verilen tepkiler yelpazesi var. Bu, bundan akan bir dizi davranış kuralına sahip olduğunuz anlamına gelir. ”

Beyaz Kitap’ın, çocuk istismarı görüntüleri ve terörist materyaller gibi yasadışı olanlardan siber zorbalık ve kendine zarar verme gibi zararlı ama yasal olanlara kadar değişen “sosyal ve kişisel ancak ekonomik olmayan” zararların “gösterge niteliğinde bir listesini” önermesi beklenmektedir.
 

Çocuk İstismarının Önüne Geçilecek Düzenleme Şart

13 yaşında bir kızı olan Wright, bu hafta Telegraph’a özellikle teknoloji şirketlerinin asgari yaş standartlarını uygulamalarını sağlamaya odaklandığını söyledi.

“Kullanıcılarını güvende tutmak için makul olanı yapmalarını bekleriz ve bu da kullanıcılarının kaç yaşında olduklarını belirlemeyi içerir” dedi.

Cumhurbaşkanı, Hükümetin, yeni düzenleyiciyi finanse edebilecek sosyal medya şirketleri üzerindeki bir vergilendirme kararını yerine getireceğini belirtti.

“Ne tür bir sistem oluşturursak olacağız şüphesiz bir maliyet eklenir ve bu maliyet karşılanmalıdır. Finans dahil her konuda çevrimiçi şirketlerden sorumlulukların ne olduğunu açıkça ortaya koyacağız ”dedi.

Dün ABD’deki teknoloji şirketlerinin başkanları ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in de dahil olduğu görüşme sonrasında konuşan Wright, şunları söyledi: “İngiltere Hükümetinin vatandaşlarını çevrimiçi olarak güvende tutmak istediği ve artık güvenmeyen yapıları yerleştireceği konusunda iyi bir anlayış var. öz-düzenleme.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı