Gap

​Sosyal medya anketleri Karaköprü’de Bağımsız Aday ‘Erdem’ dedi

Karaköprü’nün adayı serhat Erdem, rakipleri Essum Aslan ile Metin Baydilli’ye karşı tek başına ankette birinci çıktı.

Sosyal medyadan yapılan bütün anketlerde birincilikle çıkan Karaköprü Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serhat Erdem, yeni yapılan ve hala devam eden ankette iki rakip aday olan Ak Partili Metin Baydilli ile Saadet Partili Essum Aslan, karşısında tek başına oyların yüzde altmışını alarak yarışı önde götürüyor. Ak Partili adayın belediyeyi yönetmedeki başarısızlığı ve Saadet Partili adayıon tabana cevap olamamasından dolayı Erdem, seçmen tarafından dikkatle takip ediliyor.

Aslan gereken karşılığı bulamadı

2018 seçimlerinde HDP 22 Binden fazla oy alırken Saadet Partisi 2 Bin oyluk gibi komik bir rakamda kalmıştı. Şanlıurfa’da karşılığı bulunmayan Saadet Partisi’nin yine karşılığı olmayan bir aday olarak Essum Aslan’ı göstermesi HDP tabanı tarafından tepki toplamıştı. HDP tabanı söz konusu aday Aslan’ı kabul etmediğinden dolayı anketlerde ona oy vermekten kaçınıyor. Aslan’nın bu durumunun seçimlerde belirleyici olması bekleniyor.

Baydilli, torpil iddialarıyla kaybediyor

Anketlerde sürekli Erdem’in gerisinde kalan bir diğer isim ise AK Partinin adayı olan Metin Baydilli. Baydilli belediyeyi yönetmiş olduğu dört yıla yakın sürede sürekli  olumsuz durumlarla anılmasından dolayı Karaköprülülerle yıldızı bir türlü başlamadı. Torpille işe alımlar ve kamuya ait arsaların satıldıı iddialarından dolayı anketlerde gereken karşılığı bulamıyor.

Erdem halkın gönlünde taht kurdu

Bunlara karşın Bağımsız Aday Serhat Erdem ise belediye meclis üyeliği sürecinde çizdiği başarılı profil ile Karaköprülülerin dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Erdem ortaya çıkardığı yolsuzluk dosyaları ile halkın gönlünde taht kurdu. Bu ilgi Erdem’in anketlerde açık ara önde olmasına sebebiyet veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu