Güncel

Sonunda Kar Tekrardan Kapıya Dayandı

İstanbul’da günlerce devam eden mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık yerini soğuk havaya bırakıyor. Yarın başlayacak kar yağışı salı gününe kadar devam edecek.

Günlerdir devam eden yüksek hava sıcaklık yerine soğuk havaya ve kar yağışına bırakıyor. İstanbul’da havanın bugün parçalı bulutlu olacağı tahmin yapılıyor sıcaklıkların ise 4 derece birden azalacağı söylenildi. 

Verilere göre hafta sonu ise kentte kar yağışı kuvvetli olacak.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son tahminlere göre, yurdun genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Doğu Karadeniz kıyıları, Burdur, Antalya’nın batısı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ordu ve Samsun’un doğu kesimlerin yağışlı geçeceği tahmin yapılıyor.

Yağışların; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda hafif kar, yağış alan diğer yerlerde aralıklı hafif yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatinde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis ve pus ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin yapılıyor.

HAVA SICAKLIĞI İSE 4 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey kesiminde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerin civarında olacağı tahmin yapılıyor. 

Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, iç ve doğu bölgelerde zaman zaman güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli (30-50 km/sa) eseceği tahmin yapılıyor.

İSTANBUL’A KAR GELİYOR

İstanbul’da havanın bugün parçalı bulutlu olacağı tahmin yapılıyor. Sıcaklıkların ise 4 derece birden azalacağı söylenildi. 

Hafta sonu kentte kar yağışı kuvvetli olacak. Öte taraf AKOM’un uyarısına göre, yurdumuz Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girerken, 11 Şubat Cumartesi (yarın) akşamı ile 15 Şubat Çarşamba günleri arasında İstanbul’da soğuk hava, fırtına, buzlanma ve kar yağışı görüleceği tahmin yapılıyor.

İŞTE BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA DURUMU İSE ŞÖYLE

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklık:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 10

İstanbul: Çok bulutlu, kuzey kesimleri aralıklı hafif yağmurlu 5

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı 16

Adana: Parçalı bulutlu 17

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 8

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri hafif sağanak yağışlı 17

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatinde doğusu hafif yağmurlu 7

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

Erzurum: Parçalı çok bulutlu, hafif kar yağışlı 0

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 7

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu