Spor

Şölenspor Portekiz’den Üçüncülük Kupasıyla Döndü

Türkiye’nin lider şirketlerinden Şölen’in atletizm takımı Şölenspor, Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda üçüncülük kupasının sahibi oldu. Ayrıca ferdi sıralamada genç atlet İnci Kalkan da Avrupa üçüncülüğüne adını yazdırdı.

Şölenspor önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Portekiz’in Mira kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros (ECCC-Cross Country) müsabakalarına bu yıl ilk kez katılan Şölenspor Kros Genç Kız Takımı, yarışı üçüncü olarak tamamladı. Şölenspor böylece yıl boyunca ay yıldızı da armasında taşımaya hak kazandı.

Kendi kategorisinde Türkiye’den katılan iki takımdan biri olan Şölenspor’un genç sporculardan İnci Kalkan da ferdi sıralamada Avrupa üçüncüsü olarak Türkiye’yi gururlandırdı.

Büyük erkekler, büyük kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlar olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilen organizasyona Şölenspor Atletizm Takımı, genç kadınlar kategorisinde yarıştı. Etkinlikte dört kategoride 62 takım mücadele etti.

Atletizmde yetenekli sporcuların desteklenmesi amacıyla 2004 yılında kurulan Şölen Çikolata Spor Kulübü Derneği altında mücadele eden Şölenspor Kros Genç Kız Takımı, son 3 yıl içinde, her yıl kulüplerarası Türkiye Şampiyonasında ilk 3’te yer aldı. Takımdaki sporculardan bazıları, 2017 yılı içinde yapılan yarışmalarda Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlara katılım barajını aşarak 2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyatlarda milli takım aday sporcuları arasında yer aldı. Bu sporcular Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen milli takım hazırlık kamplarına katılmaktadır.

Editör: Ramazan CENGİZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı