Güncel

Şoke Eden Gerçek Sonunda Ortaya Çıktı Sorguda Her Şeyi İtiraf Ettiler

​İzmir’in Ödemiş ilçesinde evin tam karşısındaki bir apartmanda cansız olarak bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in öldürülmesine ait gözaltına alınan 3 şahıs tutuklandı. Ş.T. küçük Ceylin’i fidye için kaçırıp öldürdüğünü emniyetteki sorgusunda itiraf etti. Ş.T.’nin sorgusunda, “Kafasına vurdum. Ölünce sandığa sakladım.

Cumhuriyet Mahallesi’nde evinin önünde parkta oynadığı esnada ortadan birden kaybolan ve dedesinin kayıp müracaatı sonrası yapılan arama çalışmasında 2 gün sonra karşı komşunun apartmanında ölü olarak bulunan Ceylin’in katil zanlısı olarak gözaltına alınan S.T (33), karısı Ş.T (30) ve bayanın annesi R.Ö’nün (62) İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliğindeki işlemleri tamamlandı. 

Zanlılar, infiale yol açmamak için alınan tedbirler kapsamında dün gece saat 23.00’te Ödemiş Adliyesine gönderildi. Savcılık sorgularından sonra nöbetçi hakimlikte ifadeleri alınan 3 zanlı, yaklaşık 5 saat süren işlemleri sonrası cezaevine gönderildi.

FİDYE İÇİN

Öte taraf, emniyetteki sorgusu esnasında Ş.T’nin Ceylin Atik’i öldürdüğünü itiraf ettiği anlaşıldı. Ş.T’nin ifadesinde, Ceylin Atik’i yakınlarından fidye istemek için oğluyla oynaması bahanesiyle eve çağırdıklarını, daha sonra evine dönmek isteyen kıza izin vermediğini söyledi.

KAFASINA VURDUM ÖLÜNCE SANDIĞA SAKLADIM

Ceylin’in bağırması üzerine paniklediğini söyleyen Ş.T, küçük kızın ağzını havluyla kapattığını, bu esnada nefessiz kalan Ceylin’in bayıldığını söyledi. Ceylin’in çığlık atmasından çekinen Ş.T, baygınlık geçiren küçük kızın kafasını makyaj eşyalarının konulduğu kutuyla ezerek ölümüne sebep olduğunu, Ceylin’in cansız bedenini evdeki sandığa koyduğunu itiraf etti.

İŞTE ŞOKE EDEN O İTİRAFLAR

Ceylin’in katledilmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan zanlılardan Şükriye.T ifadelerinde Ceylin’i neden ve nasıl öldürdüğünü açıkladı. İfadelerine göre Şükriye T, Ceylin’i dedesinden fidye almak için, kendi çocuğuyla oynaması bahanesiyle kandırarak kaçırdı. Daha sonra da yüzüne havlu bastırarak bayılttı.

Bu durum üzerine paniğe kapılan Şükriye.T Ceylin’in başına ahşap kasa ile vurarak öldürdü.  Ablası C.G’nin evinden çaldığı sim kartı da eski telefonuna takarak Ceylin’in dedesine mesaj attı. Şükriye.T ve diğer zanlılar, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak maksadıyla çocuğa karşı kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

KOCASI İHBAR ETMİŞ

Polisin Şükriye T’ye nasıl ulaştığını ayrıntıları da ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına göre olayı soruşturan polisler 12 Haziran’da Şükriye T’nin kocası Serdar T. ile görüştü. Serdar T. bu görüşmede’ Eşim bana birşeyler anlattı. Ceylin isimli kız bizim evde düşmüş, eşim de panikleyerek kızı evdeki bir sandığın içerisinde koymuş diyerek durumu polislere anlattı. 

Bunun üzerine de hemen Şükriye T’nin evine baskın yapıldı. Yapılan aramada küçük Ceylin’in sandıktaki cesedi bulundu.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin,  Ceylin Atik cinayeti soruşturmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Başsavcı Tekin açıklamasında soruşturma süreciyle ilgili bilgiler verdi.

Yapılan İşte o açıklama:

KAMERALAR İNCELENDİ

Soruşturma kapsamında, emniyet görevlileri tarafından çocuğun son görüldüğü yer olan Cumhuriyet Mahallesi Düzen sokak üzerinde olan güvenlik kameraları incelendi. Kamera görüntüleri birinde Düzen sokaktan Selvi sokak istikametine yalnız olarak gittiği görüldü. Gittiği yön göz önüne alınarak toplam 12 güvenlik kamerasına ait görüntüler incelemeye alınmış fakat çocuğa ait görüntü tespit edilememiştir.

BAŞKASININ HATTINDAN MESAJ ATMIŞ

Gönderilen mesaj ile ilgili olarak yapılan inceleme ve araştırmalarda; mesajın İ.G tarafından kullanılan telefondan gönderildiği, telefon hattının İ.G’ nin annesi olan C.G ismine kayıtlı olduğu belirlenmiştir. İ.G ve C.G emniyet biriminde alınan ifadelerinde suçlamaları kabul etmediler. İ.G telefon hattını kendisinin kullandığını fakat bir zaman evvel kaybettiğini beyan etti. 

Yapılan araştırmalar neticesinde kayıp çocuğun C.G’ nin kardeşleri olan M.S ve N.S’ nin evlerinde olabileceği değerlendirilerek ismi geçenlerin konutlarında ve eklentilerinde arama yapıldı. M.S emniyet biriminde alınan ifadesinde suçlamayı kabul etmedi.

EŞİM BANA ANLATTI

Soruşturma kapsamında emniyet birimi tarafından toplam beş şahsın şüpheli sıfatı ile 11 şahsın ise bilgi sahibi sıfatı ile ifadeleri alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı araştırma ekibi  12 Haziran’da saat 10.40 da S.T ile yapmış olduğu görüşmede, “eşinin kendisine bir şeyler anlattığını, Ceylin isimli kızın kendi evlerinde düştüğünü, daha sonra eşinin panikleyerek kızı evde olan sandığın içerisine koyduğunu söylediğini” beyan etmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile şüphelilere ait evde arama yapıldı.

FİDYE İÇİN KAÇIRMIŞ

Şüpheli Ş.T emniyet biriminde ve Cumhuriyet Başsavcılığımızda alınan ifadelerinde, C.A isimli çocuğu dedesinden fidye almak için kendi çocuğu ile oynaması bahanesiyle evine davet ederek kandırmak sureti ile kaçırdığını, yüzüne havlu ile bastırarak bayılmasını sağladığını, daha sonra paniğe kapılarak çocuğun başına evde olan ahşap kasa ile vurmak sureti ile öldürdüğünü, önceden ablası olan C.G nin evinden çalmış olduğu sim kartı eski telefonuna takarak C.A’ nın dedesine mesaj çektiğini itiraf etti.

İŞTİRAK HALİNDE CANAVARCA HİSLE

Şüpheliler S.T ve R.Ö ise üzerilerine atılı olan suçlamayı kabul etmemişler, suça iştirak etmediklerini beyan etmişlerdir. Mevcut delil durumu itibarı ile şüpheliler Ş.T, S.T ve R.Ö hakkında iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak amacıyla çocuğa karşı kasten öldürme suçundan 15/06/2017 tarihinde gönderildikleri Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmalarına karar verilmiştir.

EVDE DAHA ÖNCE ARAMA YAPILMADI

Çeşitli basın yayın organlarında şüpheliler Ş.T ve ST ye ait konutta daha evvel üç defa arama yapılmasına rağmen çocuğun bulunamadığı fakat son aramada bulunabildiği yönünde ifadeler yer almış ise de bu gerçeği yansıtmamaktadır. İlk müracaat anından itibaren olay detaylı bir şekilde araştırılmış mesaj gönderen numara üzerine yoğunlaşılmış şüpheli olabileceği değerlendirilen başka şahıslara ait konutlar aranmıştır.

Olay ile ilgili görgü ve bilgisi olabilecek tüm şahıslar araştırılmış ve bilgilerine başvurulmuştur. Olay tüm yönleri ile araştırılmaya devam etmektedir. Şüpheliler Ş.T ve S.T’ nin önceki tarihlerde ölen iki çocuğu ile ilgili de ayrıca inceleme ve araştırma yapılmaktadır. Soruşturmalar çok yönlü devam etmekte olup, tamamlandığında ayrıca açıklama yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyulur.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu