Güncel

Siyonist Terör Devleti Yardım İstiyor

Siyonist Terör Devleti İsrail’in, zorla yerleşmeye çalıştığı toprakların çeşitli bölgelerinde dün başlayan yangınlara müdahale için Rusya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan yardım istediği bildirildi. Dün ise Türkiye’den yardım isteyeceği söylenmişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu’nun Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ile görüştüğü duyuruldu.
 
Açıklamada, Netanyahu’nun görüşmelerde ülkenin bazı bölgelerinde dünden bu yana devam eden yangınları söndürmek için söz konusu ülkelerden özel uçak talebinde bulunduğu aktarıldı.
 
Bu ülkelerin yangın söndürme uçağı göndererek destek olmayı kabul ettiği bilgisi verilen açıklamada, Netanyahu’nun muhataplarına teşekkürlerini ilettiği ifade edildi.
 
İsrail kontrolü altındaki Filistin topraklarında dünden bu yana Kudüs dahil 13 noktada çıkan yangınlar, rüzgarın da etkisiyle yayılmıştı. Netanyahu’nun yangınlara müdahale için Türkiye, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi 
ve İtalya’dan yardım talep edeceğini açıklanmıştı.
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu