Gap

Siyer-i Nebi Sınavı’nda Dereceye Giren Öğrenciler Umreden Döndü

Gaziantep İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi’nin birlikte organize ettiği Umre ödüllü Siyer-i Nebi Sınavı’nda dereceye girerek umre için kutsal topraklara giden 48 öğrenci, 15 günlük ziyaretin ardından Türkiye’ye döndü.

Gaziantep’te 48 okulda düzenlenen ve yaklaşık 47 bin öğrencinin katıldığı Umre ödüllü Siyer-i Nebi Sınavı’nda dereceye giren 48 öğrenci kutsal topraklara uğurlanmıştı. Umreye giderek, kutsal toprakları ziyaret eden öğrenciler Gaziantep’e döndü.

Kutsal topraklardan dönen öğrenciler, mübarek toprakları görmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ve kutsal topraklarda İslam ümmeti için bol bol dua ettiklerini dile getirdiler.

Öğrencileri havaalanında Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Gökbudak ile öğrencilerin aileleri karşıladı. Dış Hatlar çıkışında çocuklarını heyecanla bekleyen aileler, çocuklarını görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Umreden dönen öğrenciler, İslam ümmeti için dua ettiklerini ve o mübarek yerleri görebilme şansına sahip oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek, bu organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür ettiler. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu