Gap

Siyasilerin Olumsuz Tavırları Yüzünden İstifa Etti.

Siyasilere tavsiye ve önerilerde bulunan STK’ları dışlandığını ve değer görmediğini belirten MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter bu yüzden istifa ettiğini açıkladı.

Mardin’de 64 ayrı derneğin bir araya gelerek uluşturduğu Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, istifa ettiğini duyurdu.

Siyasilere önerilerde bulunan STK’ların dışlandığını ve tasfiye edilmeye çalışıldığını söyleyen Öter, kasıtlı şekilde hakkında spekülasyonlar yapıldığını ifade etti.

Siyasetçilerin kendilerine biat eden sivil toplum istediklerini, eleştiri ve öneriye kapalı olduklarını belirten Öter, “Bırakın eleştiriyi, siyasetçilere öneride bulunan STK’lar dışlanıyor ve tasfiye edilmeye çalışılıyor. Topluma karşı görev ve sorumluluğunu yerine getirmeyen siyasetçilere yönelik eleştirel yaklaşan sivil toplum örgütlerin vay haline. Bizim siyasetçiler tarafsız STK istemiyor ve kabul etmiyor.” dedi.

Siyasilerin tutumu nedeniyle istifa ettiğini açıklayan Mehmet Şerif Öter’in ardından, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanlığına İbrahim Aydın getirildi. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu