Güncel

Siyasi Partiler ile Futbol Takımları Arasındaki İlginç Benzerlik / Essum Aslan / Yunus Çoban

Siyasi Partiler ile Futbol Takımları Arasındaki İlginç Benzerlik, Futbol takımlarının transferleri gibi siyasi partiler arasın dada transferler başladı,İlginç olan benzerlik Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yaşandı.

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala siyasi partiler arası siyasetçi transferleri de artmaya başladı. Siyasi partilerin bu transferleri adeta futbol takımları gibi siyaset ligine damga vurdu. Yaklaşık 8 aydır İyi Parti Spor adına Karaköprü sahalarında top koşturan siyasetçi Yunus Çoban, son dakika transferi ile Karaköprü sahalarında top koşturan bir diğer siyasi parti olan Saadet Partisine yüklü bir bonservis bedeli ile transfer oldu.

Yunus’un bonservis bedeli açıklanmazken bu transfer siyaset arenasına bomba gibi düştü. Yunus’un da transfer olmasıyla İyi Parti Spor’un Karaköprü’de hiç siyasetçisi kalmadı. Bu transfer ile siyasi partilerin kirli kapılar ardında yaptıkları kirli pazarlıklar ile seçmeni nasıl yok saydıklarını ortaya koydu.

Seçmen ise bu siyasi partiler arası siyasetçi transferi karşısında oy verecek başka adaylara yönelmeye başladı. Saadet Partisi’nin Karaköprü adayı Essum Aslan ile fikir ve amaçlarının yanında fiziki emellerinin de bir olduğunu açıklayan bay Çoban, kendi seçmenini ve partisini koyun yerine koyarak güne damga vurdu.

Siyasi Partilerin İtibarları Yerlerde Sürünüyor.
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı