Gap

Siverek’ten Halep’e 1 Tır Dolusu Yardım Yola Çıktı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde savaş mağduru olan Halep için Memur-Sen’in başlattığı yardım kampanyasının ardından 1 tır dolusu yardım toplandı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Memur-Sen’in başlatmış olduğu “Halep’i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar” kampanya kapsamında Doğu Halep’ten tahliye edilen sivillere ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu yardım toplandı. Toplanan yardımlar Halepliler için oluşturulacak mülteci kampına gönderilecek.

Sendika temsilcileri tarafından toplanan 26 ton un,750 adet battaniyeden oluşan bir TIR dolusu yardım malzemesi, Halep kırsalındaki ve İdlip’teki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu’na teslim edildi.

Toplanan yardımlar hakkında konuşan Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, “Yükümüz insanlık, yönümüz Halep. İyiliği yüklenip Halep’e yöneliyoruz’ sloganıyla Halepli kardeşlerimize desteğimizin çok küçük bir ifadesi olarak da olsa yardımlarımızı gönderdik.  Sadece köprü görevi gördüğümüz kampanyamızın, destekleriyle başarıya ulaşmasında emeği geçen tüm iş yeri temsilcilerimize, kamu çalışanlarımıza, eğitim çalışanlarımıza, öğretmenlerinin yardım faaliyetlerine kayıtsız kalmayan kocaman yürekli öğrencilerimize ve yardımsever halkımıza Memur-Sen camiası olarak şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Yardım kampanyasının devam ettiği belirtildi
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu