Gap

Siverek’te Cadde Trafiğe Kapatıldı Esnaf İsyan Etti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Akparti ilçe binasının bulunduğu cadde güvenlik nedeni ile trafiğe kapatılınca esnaf iş yapmamaktan şikayetçi oldu ve kepenk indirdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Akparti ilçe binasının bulunduğu cadde güvenlik nedeni ile trafiğe kapatılınca esnaf iş yapmamaktan şikayetçi oldu ve kepenk indirdi.

Siverek Kaymakamlığı, İlçe  Emniyet Müdürlüğü ve  Ak Parti ilçe başkanlığının bulunduğu Camikebir Mahallesi’nin Güney Caddesi yaklaşık 6 ay önce güvenlik gerekçesi ile beton bariyerler ile trafiğe kapatıldı.

Güvenlik için alınan bu tedbirin ardından iş yapamadığını savunan cadde esnafından oluşan 100 kişilik grup, bu sabah işyerlerinin kepenklerini kapatarak Kaymakamlık önüne yürüdü.

Alınan tedbirlerin iş yapmalarına engel olduğu gerekçesiyle esnaf, yürüyerek geldikleri Kaymakamlık önünde de uzun süre oturma eylemi yaptı.

Gelen talep üzerine  Siverek Kaymakamı  Metin Demirel, esnafla toplantı salonunda bir araya geldi.

Esnaf, beton bariyerler ile caddenin kapatılmasıyla iş yapamaz duruma geldiklerini anlatarak Kaymakam Demirel’den önlemlerin sonlandırılmasını istedi.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı