Gap

Siverek Esnafı Yetkililere Seslendi Faizsiz Kredi İstiyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ilçe esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, esnafın faizsiz kredi beklentisi içerisinde olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ilçe esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, esnafın faizsiz kredi beklentisi içerisinde olduğunu söyledi.
 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, HÜDA PAR Siverek ilçe teşkilatı esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Hacı Yusuf Sami Cadde esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak ve beraberindeki heyet esnafın sorunlarını dinledi.

Her hafta bir cadde esnafını ziyaret ederek taleplerini, sıkıntı ve sorunlarını dinlediklerini belirten Sımak, esnafın ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sımak, “Bu hafta Hacı Yusuf Sami Caddesini ziyaret ederek esnafımızın sorunlarını dinledik, hasbihal ettik. Yaptığımız ziyaretlerden esnafımız çok memnun oluyor. Bazı esnaflarımızın siyasi parti ziyaretlerinin sadece seçim döneminde yapıldığını, seçim dönemi dışındaki ziyaretlere şaşırdıklarını söylediler. Bizler sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman halkımızın yanındayız.” dedi.

Ziyaretlerimiz esnaf ziyaretleri ile sınırlı değil

Esnaf ziyaretleri dışında, köy, mahalle, sivil toplum kuruluşu ve resmi kurumları ziyaret ettiklerini belirten Sımak, “Ziyaretlerimiz sadece esnaf ziyaretleri ile sınırlı değil. Hemen hemen her gün köy, mahalle, sivil toplum kuruluşu ve resmi kurumları ziyaret ediyoruz. Halkımızın bize gösterdiği teveccühten çok memnunuz.” dedi

Esnaf faizsiz kredi istiyor

Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı esnafın zor günler geçirdiğini belirten Sımak, “Bugün yaptığımız esnaf ziyaretlerimizde esnafımızın faizsiz kredi beklentisi içerisinde olduğunu gördük. Bazı esnafımız iş yapamadıklarından dolayı, iş yeri kiralarını bile ödeyemediklerini söylediler.  Bazı işyerleri bu sebepten dolayı kapanmış. Bizde buradan, esnafımıza, dosya masrafsız, geri ödemeli faizsiz kredi verilmesi için yetkililere sesleniyoruz. Esnafımızın bu beklentilerine kulak verilmeli.” dedi

Cadde esnafından Sımak’a yoğun ilgi

Hacı Yusuf Sami Caddesi ziyareti sırasında cadde esnaflarından çiçekçi Veysel Gökçen tarafından kendisine takdim edilen çiçeği kabul eden Sımak, “Cadde esnafımızın ilgisi bizi fazlasıyla memnun etti. Yaptığımız ziyaret ve çalışmaları yakından takip eden ve bizlere çiçek takdim eden Veysel Gökçen ve bütün esnaflarımıza nazik davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu