Güncel

Siverek Belediyesi çamaşırhaneyi hizmete açtı

Siverek Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Göç İdaresince yapımı tamamlanan çamaşırhanenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor” dedi.

Belediye hizmet binasının alt katında bir süre önce tadilatına başlanan çamaşırhanenin yapımı tamamlanarak açılışı yapıldı. Şanlıurfa Göç İdaresi yetkililerinin de katıldığı açılış törenine, Belediye Başkan Yardımcıları, vatandaşlar ile Suriyeli göçmenler katıldı.

 

Resmi rakamlara göre Şanlıurfa’da 543 bin Siverek’te ise 10000 Suriyeli vatandaşın yaşadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti: “Biz Siverek Belediyesi olarak diğer paydaşlarımız ile birlikte Birleşmiş Milletler Göç İdaresi ki bu anlamda çok önemli destekler veriyor. Ben huzurlarınızda kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu paydaşlarımız ile birlikte başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakru zaruret içerisinde bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün de açılışını gerçekleştirdiğimiz çamaşırhanemiz göründüğü üzere çok güzel olmuş, bana göre kaliteli bir iş olmuş. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Çamaşırhanenin tam kapasite çalışacağını belirten Başkan Yılmaz, “Çamaşırhanemiz bundan sonra inşallah başta Suriyeli misafirlerimiz olmak üzere fakir fukaramıza daha iyi hizmet verecektir.” dedi.

 

Çamaşırhanede bulunan cihazların son teknoloji cihazlar olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Bir ev ve aile ortamında nasıl yıkama işlemi gerçekleştiriliyorsa, ütüleme işlemi yapılıyorsa, burada da aynı işlemler yapılıyor. Bundan dolayı da ayrıca memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.”

 

Millet olarak ensar görevi üstlendiklerine vurgu yapan Yılmaz, “Temel hedefimiz misafirlerimiz buradayken bizim vatandaşlarımız hangi hayat standartların da yaşıyorsa onlara da ona yakın bir hayat standardı sunmaktır ki biz ensar anlayışına sahip bir milletiz, bu millete de zaten bu yakışıyor. Misafirlerimiz inşallah bir an önce ana vatanlarına dönebilecek bir ortamı bulurlar.” diye konuştu.

 

Zeytin Dalı harekatında şehit olan askerleri de unutmayan Belediye Başkanı Yılmaz, “Devletimiz buna yönelik bir harekat düzenliyor. Başta Zeytin Dalı harekatındaki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu