Gap

Sınırda Özel Güvenlik Bölgesi

Gaziantep Valiliğince yapılan açıklamada sınırda bulunan Karkamış ilçesinde özel güvenlik bölgesi oluşturulduğu belirtildi

Halep’in Cerablus ilçesiyle komşu olan Gaziantep’in Karkamış ilçesinde sınır hattındaki alan, “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Beşkılıç ve Türkyurdu mahalleleri arasında kalan bölgenin 14 gün boyunca “özel güvenlik bölgesi” ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 32/A maddesi gereğince Beşkılıç-Türkyurdu arasında kalan hududun geri bölgesinde 12 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 17.00’de başlayıp, 26 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 17.00’de bitecek şekilde 15 gün süre ile valiliğimizce özel güvenlik bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.” denildi.

Özel güvenlik bölgesi ilan yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve güvenlik tedbirlerinin alınmasının İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacağı kaydedildi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu