Güncel

Siirt’te Terminal Açılışı Yapılacak.

Siirt merkezde yapılan ve biten şehirler arası otobüs terminalinin haftaya açılacağı belirtildi. Siirt için faydası çok olacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığınca Karar Hükmünde Kararname (KHK) ile Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, talimatıyla yıllar önce bitirilen ama hizmete açılmayan otobüs terminali önümüzdeki hafta açılacağı belirtildi.

Siirt-Eruh Karayolu üzerinde Barış Mahallesi’nde yapımı tamamlandıktan sonra faaliyete geçirilmeyen otobüs terminalini açılışının yapılması ve eski kullanılmayan terminalinde yıkılma kararı verildi.

12 bin metrekarelik alan üzerine 2 bin 800 metrekare alan kapalı, 10 otobüs firması kapasiteli ve her firmaya ait peron olacak şekilde planlanan otobüs terminalinde, otopark, restoran, dinleme salonları, kafeterya, mescit, hediyelik eşya, market ve kuaför gibi ticari birimleri barındırıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Yener Tanık ve Özel Kalem Müdürü Ali Özer yeni yapılan otobüs terminalinde incelemelerde bulundular.

Başkan yardımcısı Tanık’a bilgi veren terminal görevlileri, yıllardır hizmete geçirilmeyen ve atıl duruma terk edilen otobüs terminalin tekrardan toparlanarak halkın hizmetine açılması için çalışmaların büyük çoğunluğu tamamlandığını ve kalan eksikleri giderildikten sonra bir haftaya kadar hizmet girmesi planlandığını ifade ettiler.

Daha sonra Başkan Yardımcısı Tanık ve Özel Kalem Müdürü Özer eski otogarı da ziyaret ederek firma yetkililerin sorunlarını dinlediler. Firma yetkililerine yeni otogara taşınmasının ardından eski otogarın yıkılacağını aktaran Tanık, belediyenin halkın ve Siirtlilerin hizmetinde olduğunu söyledi.

Firma yetkilileri yıllardır tamamlanan ama bir türlü hizmete geçirilmeyen otobüs terminalin faaliyete girmesiyle otobüslerin arık kent merkezine girmeyeceği için kent trafiğine de ciddi bir rahatlık getireceğini aktardılar. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu