Gap

Siirt FETÖ Operasyonu 1 Tutuklama

Siirtte FETÖ operasyonu sonucunda gözaltına alınan bir öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi, Siirt ilinde yakalanarak adli makamlara sevk edilen bir öğretmen tutuklandı
Siirt İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’ye yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 şüphelinin emniyetteki işleminin tamamlandığı belirtildi.

Aralarında 2 okul müdür yardımcısının da bulunduğu 8 eğitimciye ilişkin açıklamada, “1-29 Eylül 2016 tarihlerinde Resmi Gazetede yayımlanan 672 ve 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen ve 10-12 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılan eş zamanlı operasyonda Siirt ilinde yakalanarak adli makamlara sevk edilen bir öğretmen tutuklandı, 2 öğretmen hakkında adli kontrol kararı verildi. Ayrıca, görevdeyken gözaltına alınan 2 okul müdür yardımcısı, bir öğretmen ve görevden uzaklaştırılan bir öğretmen hakkında tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararı verildi. Görevdeyken gözaltına alınan 2 öğretmen ise serbest bırakıldı.” denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu