Ekonomi

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Bu Gün Açıklandı

15 bin KOBİ’ye verilmesi planlanan 50 bin TL üst limitli sıfır faizli ve bir yılı geri ödemesiz kredi başvurularının sonucu bu gün açıklandı

15 bin KOBİ’ye verilmesi planlanan 50 bin TL üst limitli sıfır faizli ve bir yılı geri ödemesiz kredi başvurularının sonucu bu gün açıklandı.

Esnaf ve KOBİ ler için cansuyu niteliğinde ve Başbakanın deyimi ile piyasaya sıcak para akışı sağlanacak kredi başvurularında rekor başvuru yapılmış ve sadece 15 bin ile sınırlı olan kredi kullandırmaya başvuru sayısı 250 bine yaklaşmıştı.
KOSGEB tarafından yapılan açıklamaya göre bu gün kredi almaya hak kazanan Esanf ve KOBİ’lerin bu gün açıklandığı ve kazananların iletişim numaralarına gerek mail gerekse cep telefonlarına SMS yolu ile bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

Kredi almaya hak kazanıp kazanmadığınızı http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adresinden KOSGEB kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek öğrenebilirsiniz.
Kredi almaya hak kazanmışsanız çıkan ekrandan yeşil bir butonda BAŞVURU FORMUNU YAZDIR   şeklinde butona tıklayarak çıkan formu firma kaşesi ve yetkili kişi imzası ile birlikte ilgili bankalara giderek anında kredinizi alabilirsiniz.
Kredi almaya hak kazanmadığınız taktirde ise ekrana sadece “kredi almaya hak kazanmadınız” diye bir uyarı ekranı çıkar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu