Güncel

SGK 5 Kanser İlacını Geri Ödeme Kapsamına Aldı

SGK 5 Kanser İlacını Geri Ödeme Kapsamına Aldı: SGK, lösemi, lenfoma, akciğer kanseri, prostat ve meme kanserinde kullanılan 5 ilacı geri ödeme kapsamına aldı.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), lösemi, lenfoma, akciğer kanseri, prostat ve meme kanserinde kullanılan Altuzan, Xgeva, Mozobil, Opdivo ve Revlimid adlı 5 kanser ilacını geri ödeme kapsamına aldı.

SGK, lösemi, lenfoma, akciğer kanseri, prostat ve meme kanserinde kullanılan 5 ilacı geri ödeme kapsamına aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), lösemi, lenfoma, akciğer kanseri, prostat ve meme kanserinde kullanılan Altuzan, Xgeva, Mozobil, Opdivo ve Revlimid adlı 5 kanser ilacını geri ödeme kapsamına aldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile Altuzan (endikasyon ilavesi, serviks kanseri, glioblostom), Xgeva (dev hücreli kemik tümörü, kemik metastazı prostat, meme, akciğer), Mozobil (lösemi, lenfoma nakil öncesi), Opdivo (renal hücreli kanser, metanam, klasik hodgkin lenfoma) ve Revlimid (endikasyon ilavesi, mantle hücreli lenfoma) adlı 5 kanser ilacı geri ödeme kapsamına alındı.

Böylece kamuoyunda “156 böbrek kanseri hastası” olarak bilinen hastaların tedavileri için gerekli kanser ilacına erişimleri sağlanmış oldu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı