Teknoloji

Sevgililer gününde markaların yarışı vardı

​Dünyanın her yerinde 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Bu etkinliğe kayıtsız kalmayan markalar çeşitli konseptler hazırlayarak TV ekranlarındaki yerlerini aldılar

Dünyanın her yerinde 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Bu etkinliğe kayıtsız kalmayan markalar çeşitli konseptler hazırlayarak TV ekranlarındaki yerlerini aldılar. Medya Takip Merkezi (MTM), birbirinden renkli kampanyalara imza atan markaların, TV kanallarında reklam görünürlüklerini araştırdı. İşte araştırmanın detayları…
Çiftlerin sevgilerini taçlandırmak için tercih ettikleri 14 Şubat Sevgililer Günü’nde markalar dikkat çekmek için adeta yarıştı. Tüm hünerlerini müşterilere sunmak isteyen markaların tercihi TV kanallarından yana oldu.
Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı rapora göre tüm kadınların gönlünü çalan mücevher sektöründe en çok reklam veren marka, 786 adet reklamla Atasay oldu.
Sevgililer gününe özel pırlantalı kalp bileklik tasarımı ile ekranlarda izleyiciyle buluşan Zen Pırlanta ise 693 adet reklam ile 11 bin 599 saniye ekranlarda kalarak listenin ikinci sırasında yer aldı. Listenin üçüncü sırasında sevgililer gününe özel reklam ile yine mücevher-takı sektörü markası olan So Chic vardı. Listenin dördüncü sırasında yer alan marka ise Koçak Gold olarak belirlendi.
E-ticaret sitesi olan patirti.com ise en çok reklam veren bir diğer marka oldu. 400 adet reklam ile 4 bin saniye ekranda kalan site listedeki yerini aldı.
Ev tekstil ürünleri markası olan Özdilek, sevgililer gününe özel reklam filmiyle 5 bin 760 saniye ekranlarda kaldı. Marka, toplamda 320 adet reklam ile sevgililer gününde TV’de en çok reklam veren markalar listesine yerleşti.  Raporda dikkat çeken bir diğer nokta ise sevgililer gününe özel en çok reklam veren markaların kadınlara hitap eden mücevher sektöründen olduğu belirlendi. 

Editör: Mehmet YAKAN
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı