Gap

Şehitlerin Adı İle Yeşerecek

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısına hatıra ormanı Bitlis te Şehitlerimizin anısına dikilen ağaçlar 247 şehit için yeşerecek

Bitlis’te 15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminde hayatını kaybeden 247 kişi Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.

Hersan Mahallesi Panos mevkiinde oluşturulan yaklaşık 500 hektarlık araziye boylu çam fidanı dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikimi için düzenlenen törende konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, “Her şey nasip meselesi. Cenabı Allah birilerine şahadet nasip etti. Onlar için ne yapsak azdır. Burada onlar için birer ağaç dikerek onların ismini Bitlis’te de yaşatmak için çalışıyoruz.” dedi.

Vali Çınar konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ Örgütünün, emperyalistlere karşı dik durmamız gereken bir dönemde biz devlerle boğuşurken, doğrudan beynimize, omurgamıza saldırmasıyla, Türkiye Cumhuriyetimiz gerçekten bir iç savaşa sürüklenmek, zayıflatılmak ve bu meydanı bu emperyalistlere bıraktırmak hedefli bir girişimde bulunduğunu söyledi.

Çınar, 100 sene önce şehit olan dedelerin torunları bugünde canlarını, bu ümmet, şeref, namus, haysiyet için feda etiklerini hatırlatarak, onlar için birer ağaç dikerek, onların ismini Bitlis’te de yaşatmak için çalıştıklarını belirtti.

Törende bir konuşma yapan Orman ve Su İşleri Elazığ Bölge Müdürü Ziya Polat ise halkın 15 Temmuz’daki kalkışmayı önlediğini hatırlatarak, “15 Temmuz’daki kalkışma hareketi sonrasında bu millet cumhurbaşkanının bir sözüyle sokaklara, caddelere ve köprülere çıktı. 247 Şehit ve 2 bin 185 gazimiz oldu. Bugünün unutulmaması, bu büyük kahramanlığın, zaferin unutulmaması adına bizde tüm Türkiye’de şehitlerimiz adına ormanlar kuruyoruz. Bu ormanlarda ağaçlar yeşerdikçe, inşallah bu 15 Temmuz’la bu milletin beyninde, fikrinde, zikrinde yeşerecek. Bitlis’te yaklaşık 500 hektarlık geniş alanda orman kurduk. Her şehidimiz adına burada bir boylu fidan diktik. Burada diktiğimiz ormanlarla ve oluşturduğumuz ormanlarla bizim için bir nebzede olsa bizim için şehit olan ve hayatından vazgeçerek çocuklarını yetim bırakanlara minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunmaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bitlis Valisi 15 Temmuz’un simgesi haline gelen Ömer Halis Demir adına fidan dikerken, diğer katılımcılarda, hayatını kaybedenler için birer fidan dikti. Program, il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz’ın yaptığı duayla sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu