Güncel

Secdedeki Bir İnsanı Öldürmenin Açıklaması Yoktur

ABD uçağının Halep’in Etarib ilçesinde bir camiye düzenlediği saldırıya sert tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bir insanı secdedeyken öldürmenin, ne insanlık önünde ne de Allah katında hiçbir açıklamasının olamayacağını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ABD uçağının Halep kentinin Etarib ilçesinde bir camiye namaz vakti düzenlenen ve 58 kişinin şehit olduğu hava saldırısına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki gösterdi.

Halep’in Etarib ilçesinde bir camiye hem de namaz esnasında yapılan insanlık dışı saldırıyı şiddetle telin ettiğine vurgu yapan Görmez, “Halepli kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara başsağlığı diliyor, şehitlere rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyorum.” diye belirtti.

“Masum insanlara kast edenler elbet bir gün hesap verecektir”

“Bir insanı secdedeyken öldürmenin, bir mabedin göğsünü delmenin ne insanlık önünde ne de Cenab-ı Hakkın katında hiçbir açıklaması olamaz.” diyen Görmez, “Masum insanlara kast edenler, ahlak ve hukuktan nasibini almamış, vicdan elbisesini çıkarmış, insaf kalemini kırmış olanlar elbet bir gün hesap verecektir.” ifadelerini kullandı.

“İslam ülkelerinin liderleri, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır”

İslam ülkelerine seslenen Görmez, “Acıya dayanacak gücü kalmamış, dermanı secdede arayan bu masum sivillerin feryadını duyun! İslam ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan haklan müdafileri bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır. Kararan bakışlarda umut ışığı olmak için çırpınanların çabası elbet makam-ı ilahide karşılık bulacaktır. Annelerin feryadı elbet cevapsız kalmayacaktır. O zamana kadar Müslümanlara, İslam ümmetine düşen kardeşliğini unutmamak, tek yürek olarak mazlumun yanında yer almaktır.” diye belirtti.

Görmez, açıklamasının sonunda “Bu zalim saldırıyı telin ediyor, sadece birkaç saat içinde unutulan ve peşinden yenileri eklenen bir insanlık suçu olmaması için vicdan sahibi bütün insanlığı bu zulmü durdurmaya davet ediyorum.” ifadesini kullandı.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu