Gap

Şanlıurfa’ya Hibe Protokolü Külliyede İmza Altına Alındfı

Türkiye ile Kuveyt Arap Kalkınma Fonu arasında yapılan protokol çerçevesinde, Şanlıurfa’ya altyapının geliştirilmesine yönelik 5 milyon dolarlık hibe verilecek.

Türkiye ile Kuveyt Arap Kalkınma Fonu arasında “Mülteci Ağırlayan Ülkelerden Türkiye’de Mültecilere ve Suriye Krizi Karşısında Yeniden Toparlanma Süreci” başlığıyla hibe protokolü imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki protokol töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah’ın katılımıyla düzenlendi.

Törende hibe protokolüne imza atan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kuveyt Emiri el Sabah’a teşekkür etti.

Protokol çerçevesinde sağlanacak 5 milyon dolarlık hibenin Şanlıurfa’da altyapının geliştirilmesinde kullanılacağı belirtildi.

Resmi kayıtlara göre, Türkiye’de Suriyelilerin en yoğun yaşadıkları şehir olan Şanlıurfa’da kullanılacak hibe özellikle içme suyu tedariki, kanalizasyon ve selleri önlemek için yağmur suyu tasfiyesinin yanı sıra bunlara ait yeni ağlar ve yapım çalışmaları hedeflerini taşıyor.

Törende Suriyelilerin ağırlıkta olduğu Gaziantep ve Kilis için de ayrı ayrı protokoller imzalandı. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı