Güncel

​Şanlıurfa’ya Gelen Bayan Turist Balıklıgöl’de Darp Edildi

Şanlıurfa’ya tatil yapmak için gelen Ş.H adlı bayan turist Balıklıgöl’de Güvenliğin gözü önünde saldırıya uğradı, Saldırı sonrası Güvenlik görevlisinin olaya müdahale etmemesi dikkat çekti.


Şanlıurfa Balıklıgöl’de akşam saat 22:00 sıralarında nereden geldiği bilinmeyen bir akıl hastası , önce etraftaki gençlerin yanına gelerek saldırmaya başladı. Karşılık aldığı kişilere karışmayan saldırgan , etrafta kimi görse üzerine yürüyerek taciz girişiminde bulundu. Saldırgan , 2 turist kadının ve 2 kadın vatandaşın suratına yumruk atarak kaçtı. Darp edilen kadınlar eşleri ile birlikte güvenlik görevlisine durumu izah edince sözde güvenlik görevlisi “Elimden birşey gelmez yakalayıp polise teslim ettik, ancak polis tekrardan serbest bıraktı” dedi.
 

Güvenlik Görevlileri Olay Sırasında Oturuken

Olay yerine gelen görevliler , akıl hastasını uzaktan izleyerek hiç bir müdahalede bulunmadı . Güvenlik görevlilerinin ” Polisi aradık gelmesini bekliyoruz ” demesinin ardından , akıl hastası bu sefer de ailelere saldırmaya başladı .

Akıl Hastası Etrafta Darp Etceği Kişileri Ararken 

Kadın , erkek farketmeden yaptığı darp girişimleri , bölgedeki vatandaşların olaya müdahale etmesi ile birlikte , polislerin gelmesini beklediler .

Güvenlik görevlilerinin olaya hala müdahale etmemesi dikkat çekti.

Saldırı Öncesi Keşif Yapıyordu

 

Balıklıgöl’de Görevli Güvenlik Personelleri Neden Eğitimsiz?

 
Şanlıurfa Balıklıgöl’de güvenlik görevlisi olarak çalışan personeller Balıklıgöle gelen misafirlerin güvenliğini sağlamak amacı ile görevli olduklarından habersiz bir şekilde her biri bir köşede oturup mesai saatlerini doldurmaya çalışıyor.  Gelen turistler çevredekiler tarafından rahatsız edilebiliyor veya çeşitli saldırganların tarafından darp ediliyor. Bu tür olaylarda güvenlik görevlisinin yapması gereken ortam güvenliğini sağlayıp bir üst amiri olan bekçi veya polislere bildirmektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu