Gap

Şanlıurfa Saadet Partisi Aylık İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi

Saadet Partisi Şanlıurfa il Başkanlığı aylık olağan il divan toplantısını parti binasında gerçekleştirdi.

Divan toplantısına Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi M. Niyazi Yanmaz İl başkanı Osman Yıldırım il yönetim kurulu üyeleri ilçe başkanları katıldı. 

Bir aylık çalışma raporlarının sunumu yönetim kurulu tarafından yapıldıktan sonra ilçe başkanları söz aldı.
Merkez ilçeler ile taşra ilçelerinin ilçe başkanları bir aylık faaliyet raporlarını okuduktan sonra söz alan il başkanı Osman Yıldırım Teşkilat mensuplarına ve ilçe başkanlarına yönelik yaptığı konuşmada “bizim davamızın gayesi yer yüzüne adil bir düzenin kurulması, bunun için bütün gayretimizi ortaya koymak mecburiyetindeyiz, her birimiz ubudiyet anlayışı içerisinde görev bilinci ile kırmadan üzmeden ve kimsenin değerlerini aşağılamadan görevlerimizi tam manası ile yerine getirmek mecburiyetindeyiz. 

Memleketin bu hali islam dünyasının bu hali, bu keşmekeşlik, bu kaos ortamı, eğer uykularımızı kaçırmaya yetmiyorsa! 
Birincisi görevimizi yapmıyoruz! Allah muhafaza 
İkincisi biz İslam davası yani Milli Görüşü tam manası ile anlamamışız demek oluyor. 
Biz görevlerimizi yerine getiren birer görev adamı olmayı başarabilsek gerisinin çorap söküğü gibi geldiğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Toplantının Kapanışında söz alan Eski Milletvekili Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi M. Niyazi 

Yanmaz Hükümete yanlış politikaları üzerinden yüklendi ve mevcut hükümetin 15 yıl önce iş başına geldiğinde Erbakan hocanın bunlar başarılı olamaz dediğini hatırlatarak 15 yıl sonunda geldiğimiz nokta belli diyerek hükümeti eleştirdi. 

Yanmaz Konuşmasında “Bizim 11 ayda öyle muazzam işler yaptık ki kıyaslama babında söylemiyorum ancak bu gün hükümettekiler bırakın bizim 11 ayda yaptığımız hizmetlere yetişmeyi dahada kötüye götürdüler her şeyi ve gelinen noktada Türkiye kilitlenmiş durumda!Gelinen noktada sizler gerçekten sizlerin burada bu çatı altında bulunmanız büyük bir ferasettir çünkü bizim en yakınımızdakiler bile bizi o kadar çok kınayanlar varki! Bu kişiler bizim bir meşrep asabiyeti ile, bir taasupla, bir partizanlık ile hareket ettiğimizi suçluyorlar yani siz kafanızı hala kuma gömmüşsünüz diye suçluyorlar. Fakat görünen  köy klavuz istemez!… 

Döviz yükseliyor Dış Mihraklar!
Devrim oluyor Dış mihraklar!
Türkiyenin iç siyasetinde yanlış giden şeyler yine dış mihraklar!
Yahu siz necisiniz? bu memleketi dış mihraklar mı yönetiyor? 
Her şeyi dış mihraklar yapıyorsa senin sorumluluğun nedir?” diyerek hükümete yüklendi.

Toplantının sonunda Kalabalık bir grupla Saadet Partisine ilhak eden Cuma Büyük’e İl Başkanı Osman Yıldırım rozet taktı. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu