Gap

Şanlıurfa’lı Miniklerde İmrenilecek Duyarlılık

Şanlıurfa’nın merkez Haliliye İlçesine bağlı Yenişehir Mahallesindeki Deniz Yıldız Kreşi öğrencileri, Halep’te yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayıp yardım kampanyasına destek verdi.

Halep’te yaşanan savaş mağdurları için örnek bir yardım kampanyasına imza atan Deniz Yıldız Kreşinin öğrenci ile velileri ve öğretmenler, topladıkları yardım malzemelerini Şanlıurfa Kızılay şubesine teslim etti.

Deniz Yıldızı Kreşi öğretmeni Derya Coşkun, öğrencilerin duyarlılığını artırmak için ve yaşanan drama kayıtsız kalmamak adına Halep için yardım kampanyası düzenlendiklerini belirtti.

Coşkun, “Tamamen Halep’e yardım amacıyla oradaki yoksul çocuklara, mama, kıyafet, battaniye bulamazken öğrencilerimizle bir şeyler yapmaya çalıştık. Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Elçi’ye yardımlarımızı kabul ettiklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Halep’e yardım kampanyasında öğretmen ve öğrencilerden toplanan yardımların mağdurlara ulaştırılmak üzere Kızılay’a getirildiğini söyleyen Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Elçi, Halep’te yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayıp destek veren öğretmen, öğrenciler ve velilere teşekkür etti.

Elçi, “Yenişehir Mahallesinde faaliyet gösteren Deniz Yıldızı Kreşinin öğrencileri ve öğretmenlerinin el birliğiyle topladıkları yardımları Suriyelilere ve Halep’teki göçmenlere yönelik topladıkları yardımları Kızılay’ımıza teslim ettiler. Bu güzel duygu ve düşüncelerinden dolayı kendilerine, öğretmenlerine ve velilerine teşekkür ediyoruz. Yardımseverliklerinden dolayı yarının büyükleri olan bu çocuklar işledikleri sevgi ve yardım aşkıyla büyüyecekler. Bu yardımlar da çığ gibi büyüyecektir. İnsana ve insanlığa faydalı olacaktır.” şeklinde konuştu. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu