Gap

Şanlıurfa Haliliye Belediyesinden Park Yapım Ve Onarım Çalışmaları

Şanlıurfa Haliliye Belediyesinden Park Yapım Ve Onarım Çalışmaları devam ediyor, Belediye ekipleri bölgede kullanımı sorunlu olan park yolu zeminlerini revize ediyor, aynı zamanda yeni park çalışmaları ame hizmeti kapsamında sürdürüyor, Kısa sürede bölgenin halka açık park alanları kullanıma hazır hale getirilecektir.

Haliliye Belediyesi, “yemyeşil Haliliye” hedefiyle yürütülen çalışmalar kapsamında Karşıyaka Mahallesinde yeni parkı vatandaşların hizmete sunup, yeni park yapımı ile mevcut parklarda bakım onarım çalışmalarını da devam ettiriyor.
 
Park Bahçeler Müdürlüğü, Başkan Fevzi Demirkol’un “yemyeşil Haliliye” hedefiyle yürüttüğü çalışmalar kapsamında Karşıyaka Mahallesi 589 Sokakta başlattığı park yapım çalışmalarını tamamladı. Yürüyüş yolu, piknik masaları ve banklar yerleştirilerek, yemyeşil görünümüyle hizmete sunulan parkta, spor yapmak isteyen vatandaşlar için de yürüyüş yolları yapıldı. Mahalleye kazandırılan park dolayısıyla vatandaşlar, Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiler.
 

AHMET YESEVİ’DE 3 YENİ PARK DAHA

 
Park Bahçeler Müdürlüğü, yeni park yapım çalışmaları kapsamında Ahmet Yesevi Mahallesinde 18 dönümlük alan üzerinde 3 yeni parkın yapımı için çalışmalara başladı. Bölgede toprak tasfiyesi yapan ekipler, tasfiye sonrasında haritalandırma işlemini gerçekleştirerek, proje çizimiyle birlikte parkın yapımını devam ettirecek. Ekipler, 3 yeni parkın yapımına geçilmesi için iş makineleriyle yürüttüğü tasfiye çalışmalarını kısa sürede tamamlamayı hedefliyor.

 
MEHMET AKİF İNAN PARKINDA YENİLEME ÇALIŞMASI

 
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Veysel Karani Mahallesinde bulunan Mehmet Akif İnan Parkında ise kırılan veya bakım gerektiren bank ve piknik masalarının yenilenmesini sağlıyor. Park içi yollar da, ekipler tarafından kaldırılarak kilitli beton parke döşemesi yapılıyor. Elektrik ve su tesisatlarının da yenilendiği çalışma kapsamında, park çevresinde bulunan duvarda kaldırılarak parkın daha görünür hale gelmesi gerçekleştirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı