Güncel

Şanlıurfa Göbeklitepe Dizilere Karışıyor Bihterin Yeni Dizisi

12 bin yıllık bir tarihi ile dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe, adını duyurmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ olarak ilan etmesinin ardından bu tarihi yapı, tüm yapımcı ve yönetmenlerin ilgi odağı oldu.

Göbeklitepe, önce National Geographic’in Ölmeden ‘Önce Görülmesi Gereken Yerler’ listesinde, daha sonra Wolfteam oyununun bir bölümünde yer aldı. Tarihi yapının bu kez ismi ‘Ottoman Raising’ ismi ile yayınlanacak bir diziyle anılıyor.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu bugün kaleme aldığı yazsında, Netflix’de yayınlanacak bir diziden bahsetti. Başrolünde Beren Saat’in yer alacağı dizi, tarihi ve fantastik konusuyla şimdiden merak ediliyor. Dizi ile ilgili ilk ipuçlarını paylaşan Koloğlu, tarihi dizinin Göbeklitepe üzerinden döneceğini açıkladı. 

Dizinin, iyi bir izleyici kitlesine sahip olan Netflix’te yayınlandıktan sonra Göbeklitepe’yi ne yönden etkileyeceği şimdiden merak konusu oldu. Dizinin Şanlıurfa turizmine de katkı sunacağını düşünen Urfalı vatandaşlar, heyecanla yayın tarihini beklemeye başladı. 

Öte yandan, ‘Ottoman Raising’ ismi ile yayına başlayacak olan dizinin Martta çekimlerinin başlaması ve Eylül ayında yayına girmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu