Gap

Şanlıurfa’da Nevruzun Trafik Faturası Ağır Oldu

Şanlıurfa’da 53 çeşitli noktada yapılan yol uygulamasında yaklaşık 60 bin TL de cezai işlem yapıldığı belirtildi

Şanlıurfa Valiliği, 21 Mart Nevruz dolayısıyla yaşanması muhtemel olayların önüne geçmek amacıyla çeşitli güzergâhlarda yol kontrol uygulaması yapıldığını ifade etti.

Asayiş ve güvenliğin sağlanması amacıyla saat: 19.00-22.00 saatleri arasında yapılan uygulamalarda çok sayıda aranan kişinin yakalandığı, birçok araca ceza kesildiği bazılarının da trafikten men edildiği belirtildi.

53 noktada yapılan uygulamada 11 bin 315 kişi ile 4 bin 657 aracın kontrolden geçtiği belirtilen açıklamada şahıslara ve araçlara 59 bin 273 TL cezai işlem yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: 

“Kamu düzenini, emniyet ve asayişi bozmayı hedef alan terör örgütleri ile suç örgütlerinin 21 Mart Nevruz öncesinde her türlü faaliyetlerine engel olmak, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele ederek vatandaşın can ile mal emniyetini sağlamak, huzur ve güven ortamını sürdürmek amacıyla önleyici ve caydırıcı tedbirler önem arz etmektedir. Emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması, kişi hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı madde veya eşyaların tespiti, uyuşturucu dâhil her türlü kaçakçılığa mani olunması, genel sağlık ve ahlakın korunması maksadıyla, gerekli emniyet tedbirlerinin alınması gerekmektedir.

Bu kapsamda Şanlıurfa İl genelinde 20 Mart 2017 Pazartesi günü 53 yol noktasında 19.00-22.00 saatleri arasında İl Jandarma Komutanı emir komutasında “ Güven ve Huzur Uygulaması” icra edilmiştir.  Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı birimlerince yapılan uygulamada 11 bin 315 şahıs ile 4 bin 657 aracın kontrolü sonucunda;  çeşitli suçlardan aranan 28 şahıs yakalanmış, 2 şahıs gözaltına alınmış, 31 şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış, 19 şahıs hakkında idari para cezası uygulanmış, 127 araca 59 bin 273 TL cezai işlem uygulanmış, 43 araç trafikten men edilmiştir.”

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu