Gap

Şanlıurfa’da Kapanan İki Özel Hastane İçin Flaş Gelişme

Yolsuzluk ve usulsuzluk yaptıkları gerekçesi ile önce SGK ile olan sözleşmeleri fesh edilen ardından kapanan Özel Edessa Hastanesi devredildi. Özel Ursu Hastanesi ise henüz devir aşamasında olduğu belirtildi.

 Yolsuzluk ve usulsuzluk yaptıkları gerekçesi ile önce SGK ile olan sözleşmeleri fesh edilen ardından kapanan Özel Edessa Hastanesi devredildi. Özel Ursu Hastanesi ise henüz devir aşamasında olduğu belirtildi.

Özel Edessa Hastanesinin yeniden faaliyete geçmesi, SGK sözleşmesinin yenilenmesine bağlı..
Söz konusu hastanenin birikmiş borçlarından dolayı SGK‘yla yeni sözleşme yapması zor bir olasılık olarak görülsede bu konu ile ilgili görüşmeler devam ediyor. 

2011 yılı Aralık ayına hizmete açılan Hastane yaklaşık 5 yıl boyunca; Acil, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cildiye, Çocuk Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Ortopedi, Tıbbi Biyokimya, Üroloji ve  İç Hastalıkları dallarında hizmet verdi.  2016 yılı Mart ayında SGK ile olan sözleşmesi usulsüzlük yaptıkları ileri sürülerek yenilenmemiş ve hemen akabinde Özel Edessa Hastanesi faaliyetlerine son vermişti  
 
SGK ile olan sözleşmesi yenilenmeyince kapanan bir başka sağlık kurumu Şanlıurfa Özel Ursu Hastanesi….
Yapılan incelemeler sonucu Özel Ursu Hastanesi‘yle alakalı yasalara aykırı bir olumsuzluk tespit edilemedi. 
Op.Dr.Mehmet Yazar ve diğer ortaklar Hastaneyi açmak yerine satmak konusunu gündemlerine aldı. Bunda özellikle hekim teminindeki zorluğun etkili olduğu tahmin ediliyor. 
Ortaklar satışı gerçekleştirmek için SGK‘yla ilgili pürüzleri aşmaya çalışıyor. Hastanenin SGK‘ya borcu bulunmadığını, inceleme raporlarının da olumlu olduğunu söyleyen Hastane ortakları, ’Biz SGK Genel Müdürlüğü‘nün yeni sözleşmeye onay vereceğini umut ediyoruz. Sonraki aşamada  Özel Ursu Hastanesi‘nin satış işlemini gerçekleştireceğiz‘ bilgisini verdi.  
SGK‘dan yeni sözleşme için onay gelir ve satış gerçekleşirse Paşabağı‘nda bulunan, içerisinde Anju ünitesi de bulunan 110 yatak kapasiteli bina yine Özel Hastane olarak Şanlıurfa’ya hizmet verecek. 

Kaynak Urfa Olay Gazetesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu