Gap

Şanlıurfa da Kadınlar Yeşilay’la Kahvaltıda Buluştu

​Yeşil ay Şanlıurfa Şubesi kadın komisyonun düzenlediği “Kadınlar Yeşil ayla Kahvaltı”lı buluşması Şanlıurfa Valisi Gün gör Azim TUNA ve eşi, cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan KUŞ ve eşi kurum amirlerinin eşleri Yeşil ay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik ve eşi kadın STK başkanları ev hanımları katıldı.

Program şube tanıtım cd si ve selamlama konuşmaları ile başladı şube başkanı muharrem çelik Yeşil ay ‘ın kuruluş ve kuruluş amacı faaliyetlerini anlattı.

Çelik Yeşil ay ın Urfa’daki faaliyetlerin anlatıp Urfa bağımlılık konusunda bilgilendiklerini YEDAM ı Urfa’da açıldığını aktardı ve şunları anlattı biz köklü bir medeniyetin  devamı Sultan Fatihlerin torunlarıyız gençlerimize sahip çıkıp onları örgütlere köpeklere yem etmeyeceğiz onun için kadın komisyonumuz önem teşkil eder çünkü kadın ilk öğretmendir kadın toplumu şekillendirendir. diyerek katımcılara teşekkür eti vali Gün gör Azim TUNA ise  Yeşil ay ın mili birlik ve beraberlik için önemine dikkat çekerek 1920 yılında bağımsızlık mücadele ruhuyla kurulan bu teşkilat 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi bu millet yine aynı duruşu sergiledi.

Şanlıurfa da Yeşil ay ın çalışmaları çok başarılı buluyorum ve izliyorum  bu ekibi yürekten kutluyorum ve her zaman yanlarındayım .dedi. Model aile olarak H.Ş. katılan bir bayan bağımlık konusunda verdiği dramın genişçe anlattı bu konuda herkesin Yeşil ay destek vermeye davet etti Sukay tesislerinde  programa 300 bayan katıldı .

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu